Популяції птахів втрачають морфологічну різноманітність

90
Популяції птахів втрачають морфологічну різноманітність

Птахи з «унікальними» фізичними особливостями можуть стати першими жертвами кризи біорізноманіття планети. Дослідження британських учених показало, що такі види, як гігантські страуси або крихітні колібрі, особливо вразливі для вимирання, повідомляє Current Biology.

Команда фахівців з Університету Шеффілда виявила, що птахи втрачають свою морфологічну різноманітність, причому набагато швидше, ніж на це можна було очікувати. Це означає, що популяції пернатих з незвичайними рисами скорочуються, і на заміну приходять найпоширеніші види.

Це може негативно вплинути на всю екосистему. Відомо, що птахи виконують важливі функції у природі: колібрі розсіюють насіння, стерв’ятники знищують мертві тіла тощо. Якщо будь-який вид буде втрачено і замість нього з’явиться інший, вже не здатний вирішувати такі завдання, природний баланс буде не зворотно порушено.

За даними Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), майже з 11 000 відомих видів птахів на планеті понад 13% перебувають під загрозою вимирання.

«Ми знаходимо переконливі докази того, що найбільші і найдрібніші види найбільше схильні до ризику зникнення», – підкреслили автори наукової роботи.

У дослідженні говориться, що популяції птахів у більшості екорегіонів світу ризикують втратити свою біологічну різноманітність. Але особливої небезпеки наражаються ліси у Східній Азії (В’єтнамі та Камбоджі), а також надгір’я та передгір’я Гімалаїв.

Так, із Гімалаїв уже зникли стерв’ятники. Замість них туші, що розкладаються, які є розсадниками інфекцій, почали поїдати інші падальщики – щури та собаки. Вони отримували небезпечні патогени та ставали їх рознощиками, що підвищувало ризик спалахів захворювань.

Вчені заявили, що порятунок рідкісних птахів має стати «ключовим пріоритетом». Вони наголосили, що глобальна криза вимирання означає не лише втрату видів.

«Це означає, що ми втрачаємо унікальні риси та еволюційну історію, включаючи види, які могли б принести людству унікальні переваги, про які ми наразі ще можемо не знати», – наголосив науковці.

Читайте також:  Картини Рафаеля: 10 найвідоміших мистецьких творів

Раніше на Британських островах знайшли останні колонії диких голубів. Їх населення скорочується, оскільки йде активне схрещування зі звичайними міськими голубами.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я