Київ готується до можливого блекауту – DW

36

Кияни розповіли журналістам про свої рецепти виживання.

 

Неперервні удари ракет і дронів РФ можуть призвести до повного знеструмлення української столиці та інших міст. У Києві через енергодефіцит планові відключення вже перетинаються з аварійними. Журналісти Deutsche Welle з’ясували у киян, як готуються до повного відключення світла, тепла та води. Київ готується обходитися самотужки.

Київ готується за допомогою технологій

За великим рахунком, комунальні послуги це технології. Обходитися без них теж допомагають технології, хоч і не завжди сучасні. Регулярні відключення вже навчили столичних мешканців шукати свої джерела тепла, світла, електроенергії та інтернету.

Людмила Росик розповіла кореспондентові DW про своїх лайфхаків воєнного часу. Підтримувати цивілізацію у квартирі допомагають ліхтарик на сонячних батареях, кілька пауербанків, запас свічок. З дачі жінка привезла спальні мішки та газовий балон. У приватному будинку це завжди може стати в нагоді, мішки та балон були куплені ще до війни. Дача з дров’яною грубкою для Людмили стане притулком у разі повного блекауту.

Киянин Олександр Дьяченко придбав автомобільний інвертор — пристрій, який перетворює автовольтаж на звичні 220 В. Крім цього, виручити у разі чого покликані газова плитка та газовий обігрівач. Є настільний ліхтарик і налобний варіант — світло завжди із собою, доки вистачає батарейки. Але головним придбанням Олександр вважає валянки: під час повітряних тривог не довелося б сидіти у холодному підвалі.

Критичним дефіцитом для пана Дяченка залишається інтернет: у його будинку немає оптоволокна, мобільні GPRS та LTE під час відключень теж згодом зникають, коли на базових станціях сідають аварійні акумулятори. За зв’язком доводиться їздити до районів, де ловить мобільний інтернет.

Київ готується до блекауту: чи буде евакуація

Гостру тему евакуації порушило у своїй публікації видання The New York Times. Журналісти послалися на слова директора департаменту муніципальної безпеки київської адміністрації Романа Ткачука. Пізніше чиновник повідомив, що підстав для розмов про евакуацію наразі немає.

Читайте також:  Курс на постачання літака F-16

Новітня історія поки не стикалася з ситуаціями, коли мегаполіси відразу ставали непридатними для життя. Термінову евакуацію трьох мільйонів людей не проводили. “Це і неможливо”, – вважає керівник київської школи виживання “Автоном Клуб” Ігор Молодан. За словами експерта, така масштабна подія займе місяць-півтора. І розраховувати потрібно на свої здоровий глузд, досвід та сили.

Розрахунок на свої сили

До цієї думки підштовхує городян і мер Києва Віталій Кличко. Він закликав киян підготувати план «Б» — знайти можливість пережити холодний та безводний час за містом, у знайомих чи родичів. Енергетик Володимир Омельченко розрахував, що резервів Києва – генераторів та інших джерел – вистачить лише на ключові позиції: установи опіки та охорони здоров’я, військові бази тощо.

Ігор Молодан упевнений, що вижити у Києві у разі блекауту можна, заздалегідь до нього підготувавшись. Але така підготовка може виявитися непідйомною для людей з обмеженим достатком, зі слабким здоров’ям та літніх людей. Тому найкращий варіант — план Б, відхід на заздалегідь підготовлені позиції.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я