Дооптимізувалися. Чи готова армія РФ до війни у ​​XXI столітті?

25

Михайло Синельников-Оришак, відомий журналіст, письменник та політолог оцінив готовність армії РФ та розповів, чому спостерігаються великі втрати на фронті.

Мобілізація приголомшила росіян. Спочатку фактом свого оголошення, а потім тим, що новобранці почали масово гинути. Зрозуміло, постало питання: чи готова армія РФ до війни в сучасних умовах? Журналіст, письменник, політолог Михайло Синельников-Оришак вважає, що жодної щодо нормальної підготовки мобілізовані не мають.

«У нас відомі випадки, коли солдата закликали 23 вересня, а вже 10 жовтня він гинув. Це я говорю про конкретну людину, яка працювала начальником відділу Московської мерії. Йому було 28 років. Навіть із цього терміну ми розуміємо, що підготовки як такої не було. Причому я навмисне взяв у приклад москвича на останній посаді. А що говорити про звичайних людей, роботяг! У регіонах, напевно, справи ще гірші», — каже кореспонденту Aussiedlerbote Синельников-Орішак.

Чи готова армія РФ до війни у ​​XXI столітті? Ледве

Але це все, за словами експерта, очікувано. І сама мобілізація і те, що вона пройде саме так, як вона пройшла. Тобто у збройних сил Росії були проблеми, і мобілізація стала їх маркером. Військовим забракло професіоналізму.

Останнім часом (до війни) у Росії неодноразово заявлялася ідея про те, що у XXI столітті ніхто не воюватиме так, як у XX. А якщо це так, то не потрібна така велика армія, якою вона була у минулому столітті. У результаті відбулося скорочення, оптимізація.

«Для цього свого часу міністром оборони було призначено Сердюкова. Він чудово впорався. А саме, скоротив усе, бо ідея була в тому, що буде невелика компактна спецопераційна армія. Скорочену кількість солдатів у цій армії компенсуватиме якісна робоча військова зброя. Причому якісне у всіх напрямках, починаючи від ракет і закінчуючи зв’язком на передовій. А цього не виявилося. Були якісь окремі зразки, але це було окремо, а не в комплексі», – зазначає експерт.

Читайте також:  Хіросіма пам'ятає американську атомну бомбу

Все це спричинило те, що ми бачимо на фронті. Ще один красномовний факт, який говорить про стан збройних сил — це те, що найпопулярніша спеціальність під час мобілізації була «мотострілкою».

«Чи знаєте, у XXI столітті воювати піхотою — це, м’яко кажучи, не є добре. Втрати, на жаль, будуть більшими», — резюмує фахівець.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я