Китайці зустрічають Новий рік

22

За тигром слідує кролик, який у китайській міфології означає гармонію та довголіття. Як минає рік за місячним календарем?

 

Китайці зустрічають Новий рік

Китайці у всьому світі зустрічають Новий рік за традиційним місячним календарем. Рік Тигра змінюється роком Кролика. У китайській міфології четвертий із дванадцяти знаків зодіаку означає, крім іншого, гармонію та довголіття. У Китаї Новий рік настав у неділю ввечері (за місцевим часом).

Це перше святкування Нового року з того часу, як комуністичне керівництво в Пекіні відмінило суворі заходи щодо коронавірусу. Мільйони сімей зможуть возз’єднатися особисто цими вихідними вперше за три роки. Влада чекала близько двох мільярдів пасажирських поїздок протягом усього 40-денного туристичного сезону, що, як і раніше, становить близько 70 % від обсягу поїздок порівняно з періодом до пандемії коронавірусу.

Незважаючи на святковий настрій у країні, китайський Новий рік знову затьмарений пандемією. Якщо у великих мегаполісах, таких як Пекін і Шанхай, ситуація з коронавірусом вже нормалізувалася після стрімкої хвилі захворювань у грудні, то у внутрішніх провінціях випробування на витривалість ще попереду.

Для порівняння, система охорони здоров’я там розвинена лише рудиментарно, а сучасні лікарні часто знаходяться за кілька годин їзди на автомобілі. Водночас, у сільських районах проживають переважно люди похилого віку, які досі не мають достатнього захисту від захворювання в Китаї: за даними китайських державних ЗМІ, чверть людей віком від 60 років досі не щеплені.

Лондонський дослідний інститут Airfinity очікує, що пік нинішньої хвилі коронавірусу припаде на наступний тиждень, і в день гине до 36 000 людей. Такі прогнози різко контрастують із офіційними заявами китайських державних ЗМІ, які навмисно применшують драматизм ситуації.

Читайте також:  Китайські міста чекають напливу робітників через COVID

Влада також розпочала кампанію з припинення «похмурих емоцій» і «чуток» про ситуацію з коронавірусом у соціальних мережах. Жодні негативні заголовки не повинні затьмарити святковий настрій китайців, які зустрічають рік Кролика.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я