40% біженців рохінджа страждають від корости

81

Спалах захворювання в умовах поганої гігієни триває вже понад рік.

 

Бангладеш: 40% біженців рохінджу страждають від корости

Згідно з новим дослідженням гуманітарної організації «Лікарі без кордонів», майже 40 % біженців рохінджу в переповнених таборах у Бангладеш страждають від корости. Спалах захворювання триває вже понад рік, заявили в організації.

“Неймовірно, що спалах корости триває так довго, завдаючи людям страждання і позбавляючи їх гідності”, – сказав голова оперативного відділу організації “Лікарі без кордонів” Картен Ноко.

Співробітник відділу охорони здоров’я агентства Бангладеш, який займається проблемами рохінджа, також сказав агентству dpa: «Ми намагаємося контролювати спалах захворювання за допомогою наших обмежених ресурсів, лікуючи мешканців таборів і просвітлюючи їх про важливість гігієни».

Переповнені табори

За його словами, хвороба поширюється дуже швидко, особливо за умов поганої гігієни серед жителів таборів, які живуть дуже близько один до одного. Часто 5 або 6 людей живуть у маленькій кімнаті, зробленій, наприклад, з бамбука, і користуються одними і тими ж ліжками та одягом.

Короста – це заразне, несмертельне шкірне захворювання, що викликається кліщами. Кліщі живуть у шкірі та відкладають там яйця. Через виділення кліщів виникають шкірні реакції, такі як сильний свербіж, а також може з’явитися великий шкірний висип.

Сотні тисяч рохінджу вже багато років живуть у переповнених таборах у Бангладеш. Вони бігли туди у 2017 році із сусідньої країни М’янми, де більшість населення сповідує буддизм, коли військові почали наступ на мусульманську меншість. ООН називає переслідування рохінджу геноцидом. Рохінджа втратили своє громадянство відповідно до закону 1983 року, прийнятого тодішньою військовою хунтою в М’янмі. Бангладеш сподівається, що вони невдовзі повернуться до М’янми. Досі кілька спроб репатріювати їх не мали успіху через проблеми з безпекою біженців.

Читайте також:  Лідер фракції Союзу закликає до проведення саміту із Шольцем з питань біженців

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я