Китай масово будує нові вугільні електростанції

50

Пекін оголосив про намір «адаптувати захист клімату до необхідності економічного розвитку». Останнім часом вугільні проекти у Китаї значно збільшились.

Китай масово будує нові вугільні електростанції

Незважаючи на глобальні зусилля щодо захисту клімату, Китай знову будує все більше нових вугільних електростанцій, йдеться у дослідженні. Те, що будуються нові вугільні електростанції, і торік їхня кількість досягла найвищого рівня з 2015 року, йдеться у дослідженні дослідницьких груп Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) та Global Energy Monitor (GEM).

Потужність електростанцій, будівництво яких уже почалося, у шість разів перевищила потужність проектів електростанцій в іншому світі разом узятих, йдеться у дослідженні.

Загалом минулого року було схвалено 106 гігават нових вугільних проектів, що еквівалентно приблизно двом великим електростанціям на тиждень, йдеться в доповіді. Після різкого дефіциту електроенергії восени 2021 року провінції обґрунтовували підтримку нових проектів необхідною стабільністю енергосистеми у пікові періоди, що дослідники відкинули як неспроможне, оскільки електростанції мають постійно працювати на базовій потужності.

Вуглецева нейтральність до 2060 року?

У 2015 році в рамках Паризької угоди щодо клімату 195 країн домовилися обмежити небезпечне глобальне потепління якомога ближче до 1,5 градусів порівняно з доіндустріальним періодом. Для досягнення цього необхідно скоротити викиди вуглекислого газу. Китай є найбільшим споживачем вугілля та найбільшим виробником парникових газів. Найбільш густонаселена країна світу зобов’язалася досягти піку викидів до 2030 року та вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Проте нещодавно уряд Китаю підтвердив своє бажання поєднати захист клімату із «необхідністю економічного розвитку».

Читайте також:  Два американці, росіянин та еміратець летять до МКС

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я