Не дивлячись на критику, BPA залишається у Facebook

27

Незважаючи на критику з боку уповноваженого із захисту даних, Федеральне відомство друку поки не збирається виходити із соціальної мережі Facebook. «З нашої точки зору, наша присутність у Facebook є важливою частиною нашої роботи зі зв’язків із громадськістю, і ми хочемо дотримуватися цього поки що», – сказав заступник прес-секретаря уряду Вольфганг Бюхнер у понеділок у Берліні.

Минулого тижня федеральний комісар із захисту даних Ульріх Кельбер наказав Федеральному відомству друку (BPA) припинити роботу фан-сторінки федерального уряду у Facebook. У відповідному листі йшлося, що прес-служба федерального уряду має чотири тижні з моменту отримання повідомлення для припинення роботи.

Наразі заступник прес-секретаря уряду заявив, що протягом цього терміну всі юридичні питання будуть ретельно вивчені. Він додав: “Це також не виключає того, що ми подамо апеляцію на це рішення Федерального уповноваженого із захисту даних”.

Хто відповідає?

Бюхнер продовжив: «В основі справи лежить питання про те, чи можуть оператори сторінки Facebook відповідати за законом про захист даних за обробку даних, що здійснюється Facebook». Таким чином, питання, поставлене Кельбером, стосується не лише влади, а й компаній. Федеральний уряд вважає, що тільки Facebook відповідає за законом про захист даних. Для федерального уряду соціальні мережі є важливим місцем для обміну інформацією з населенням, не в останню чергу для протидії дезінформації.

На відміну від компаній, органи захисту даних не в змозі віддати наказ про негайне виконання заборони після оскарження з боку будь-якого органу влади. Тому суперечка може затягнутися.

Цей наказ загострив багаторічну суперечку між Кельбером та різними органами влади. Федеральний комісар із захисту даних вважає, що державний орган не може вести фан-сторінку у Facebook відповідно до законів про захист даних. У середу Кельбер послався у цьому контексті на розслідування, проведені його відомством, і короткий звіт Конференції захисту даних, у якій також представлені уповноважені захисту даних земель.

Читайте також:  Папа Римський відкидає критику на адресу благословень для гомосексуальних пар

«Усі органи влади відповідають за зразкове дотримання закону», – пояснив Кельбер. Згідно з результатами проведених ним перевірок, на даний час це неможливо під час роботи фан-сторінки через велику обробку персональних даних користувачів.

Кельбер пояснив, що Федеральне відомство друку як відповідальна сторона має бути в змозі довести, що принципи закону про захист даних дотримуються. Під час розгляду відомство не змогло надати такі докази «на переконання наглядового органу».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я