Міністр у справах сім’ї підтримує вимогу про вік для голосування у 16 ​​років

18

Прохання голови парламенту Бербеля Баса (СДПН) про запровадження 16-річного віку для голосування на федеральних виборах знаходить підтримку серед «зелених».

Це означатиме, що турботи та потреби молодого покоління будуть «фундаментально взяті до уваги» та «розглянуті від самого початку» при ухваленні політичних рішень, заявила Ліза Паус (Зелені), федеральний міністр у справах сім’ї, газеті Funke Mediengruppe. «Вік голосування 16 років на європейських виборах – це важливий сигнал, але ми не повинні зупинятися на цьому».

«Молоді люди терміново потребують того, щоб їх більше чули».

Міністр стверджував, що діти та молоді люди виявили велику солідарність з батьками, бабусями та дідусями під час пандемії корони і часто залишалися одні, щоб упоратися з її наслідками. У них складається враження, що суспільство не дуже цікавиться їхнім становищем», – сказав політик «зелених». «От чому я терміново хочу надати молодим людям більше права голосу».

Таким чином Паус повторив те, що «зелені» вже написали у своєму передвиборчому маніфесті на виборах до Бундестагу у 2017 році. У ньому вони оголосили про намір знизити вік голосування на федеральних та європейських виборах з 18 до 16 років. «Грунтуючись на оцінці віку голосування у 16 ​​років, ми хочемо ще більше знизити вік голосування, якщо це буде необхідно», – йдеться далі у передвиборчій програмі. У коаліційній угоді СДПН, «зелених» та ВДП з цього питання йдеться: «Ми знизимо вік голосування на виборах до Європарламенту до 16 років. Ми хочемо внести зміни до Основного закону, щоб знизити вік активного виборчого права на виборах до німецького Бундестагу до 16 років».

До основного закону необхідно буде внести зміни

Для європейських виборів Бундестаг та Бундесрат щойно зробили цей крок. Для виборів до Бундестагу це складніше, оскільки доведеться вносити зміни до Основного закону. І тому потрібна більшість у дві третини голосів, тобто. підтримка з лав ХДС/ХСС. Проте ХДС/ХСС досі чинили опір запровадженню 16-річного віку для голосування в Бундестазі, хоча цей поріг застосовується, наприклад, у Шлезвіг-Гольштейні з його коаліцією на чолі з ХДС на виборах у землі.

Читайте також:  Останнє покоління скаржиться на подвійні стандарти

Лише кілька днів тому в інтерв’ю німецькому агентству друку dpa президент Бундестагу Бас виступив за зниження віку голосування до 16 років – як це вже давно відбувається на багатьох місцевих та земельних виборах, за винятком європейських. Він сказав, що «незрозуміло», чому поріг для участі у федеральних виборах має залишатися на рівні 18 років.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я