Верховний суд США відкинув теорію виборчого права

35
У своїй ухвалі Верховний суд США відкинув теорію виборчого права, висунуту прихильниками колишнього президента США Дональда Трампа. Відповідно до цієї інтерпретації конституції, законодавчі органи штатів можуть приймати рішення щодо виборчого права без судового контролю.

Вчора Верховний суд відкинув цю інтерпретацію. Конституція робить винятки з основного принципу, за яким суди можуть розглядати законодавчі дії з питань виборчого права, йдеться у поясненні до рішення суду.

Справа, що розглядалася Верховним судом, надійшла з американського штату Північна Кароліна. Там демократи успішно оскаржили перекроювання виборчих округів, ініційоване республіканцями. Після цього республіканці подали апеляцію до Верховного суду, аргументуючи це “теорією незалежних законодавчих органів штату”.

Теорія має скасувати результати виборів 2020 року

Ця теорія висувалась деякими активістами протягом багатьох років і стверджує, що тільки законодавчі органи штатів мають право приймати рішення про закони про вибори або розподіл виборчих округів. Прихильники колишнього президента Дональда Трампа використали цю інтерпретацію, щоб спробувати скасувати результати президентських виборів 2020 року.

“Положення про обрання не захищає законодавчі органи штатів від звичайного судового контролю з боку штатів”, – написав про рішення Верховного суду голова Верховного суду Джон Робертс. Рішення було ухвалено більшістю у шість із дев’яти консервативних суддів Верховного суду.

Якби судді визнали теорію конституційною, то, на думку експертів, це мало б далекосяжні наслідки для наступних президентських виборів у 2024 році. Наприклад, політична практика правлячої партії щодо зміни меж виборчих округів у своїх інтересах (gerrymandering) могла б бути доведена до крайності без урахування конституційних обмежень та судового контролю.

Читайте також:  Лаутербах хоче перенести фармацевтичне виробництво до Німеччини

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я