Куба скасовує традиційний парад на честь Дня праці

29

У карибській державі не вистачає бензину: університетські заходи та концерт вже було скасовано. Нині країна переживає масову хвилю еміграції.

 

Куба скасовує традиційний парад на честь Дня праці

Через брак бензину Куба скасовує традиційний парад на честь Дня праці: у соціалістичній острівній державі скасовується парад 1 травня в Гавані. “День праці відзначатиметься в умовах максимальної економії”, заявив Улісес Гіларте, генеральний секретар державної профспілки CTC, повідомляють державні ЗМІ.

Причиною цього стали економічні проблеми і, зокрема, обмежена доступність палива. Замість параду та мітингу на площі Революції буде проведено захід на Малеконі, набережній столиці, для мешканців кварталів, розташованих за кілька хвилин ходьби.

Нещодавно на автозаправних станціях карибської однопартійної держави утворилися ще довші пробки, ніж зазвичай. Уряд пояснив брак бензину та дизельного палива збоями в імпорті.

Пандемія посилює проблеми

Продовольство, медикаменти та вода також у дефіциті. У літні місяці регулярно відбуваються тривалі відключення електроенергії. І без того складна економічна ситуація на Кубі, яка частково зумовлена ​​ембарго США, що продовжується, останнім часом погіршується відсутністю доходів від туризму після початку пандемії. Країна переживає масову хвилю еміграції, чому також сприяло ув’язнення сотень учасників масових демонстрацій у липні 2021 року.

Нестача палива вже призвела, зокрема, до припинення занять у деяких університетах та скасування таких заходів, як концерт Національного симфонічного оркестру у Національному театрі. Провінція Вілья-Клара обмежила розподіл палива найнеобхіднішим мінімумом для забезпечення базових послуг.

1 травня – одне з найважливіших свят на Кубі після революції 1959 року. Сотні тисяч людей зазвичай проходять маршем площею Революції в Гавані. Багаторічний глава держави Фідель Кастро зазвичай вимовляв там довгі промови.

Читайте також:  У світі побільшало країн з низьким рівнем народжуваності

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я