Кросворди зміцнюють здоров’я мозку та допомагають уникнути деменції

39
деменція

Регулярні заняття певними активностями можуть стати серйозною підмогою у боротьбі з деменцією у похилому віці, йдеться у новому дослідженні.

Оскільки ще у 2020 р. кількість випадків деменції у світі перевищила 55 млн. і вона продовжує невблаганно зростати, все більша увага приділяється стратегіям, спрямованим на запобігання чи відстрочення розвитку цього захворювання. У той час як пошуки ефективних методів лікування та потенційних ліків продовжуються, з’ясувалося, що деякі повсякденні дії можуть суттєво допомогти у збереженні здоров’я мозку, пише Focus з посиланням на New Atlas.

Для тих, хто шукає додаткові способи стимулювати свій розум, казино betwinner пропонує різноманітні ігри, які допоможуть випробувати стратегічне мислення та вирішення проблем.

Група фахівців в Університеті Монаша, Австралія, під керівництвом Джоанни Райан проаналізувала широкий спектр видів діяльності зі збагачення способу життя, поширених серед людей похилого віку, щоб з’ясувати, які з них пов’язані зі зменшенням ймовірності розвитку деменції. У дослідженні взяли участь понад 10 000 австралійців у віці 70 років і більше, які проживають у суспільстві та не мають серйозних когнітивних порушень.

Учасників опитали щодо їх участі у різних видах діяльності. До них входили заняття з навчання різним навичкам, користування комп’ютером, ведення щоденника, розумові вправи, такі як вікторини та кросворди, творчі захоплення, наприклад малювання, читання, громадська діяльність, походи в бібліотеки та музеї.

Потім група дослідників вивчила, як участь у цих видах діяльності пов’язане з ризиком розвитку деменції, з поправкою на такі фактори, як вік, раса, соціально-економічний статус та медичні захворювання.

Серед найпоширеніших видів діяльності учасники дослідження назвали перегляд телевізора, читання, прослуховування музики чи радіо. Більше половини учасників повідомили, що часто користуються комп’ютером, а значна більшість (75,8%) заявили, що ніколи не займалися такими видами діяльності, як малювання чи живопис.

Читайте також:  Як правильно прати нижню білизну: корисні поради для ручного та машинного прання

Вчені зазначили, що часта участь у заходах щодо підвищення грамотності дорослих, таких як відвідування освітніх курсів, користування комп’ютером та лист, на 11% знижує ризик розвитку деменції. Заняття, спрямовані на розвиток розумових здібностей, такі як ігри, розгадування кросвордів та головоломок, знижують ризик розвитку деменції на 9%, а творчі захоплення та читання – на 7%.

На думку фахівців, ці види діяльності передбачають активну участь, логічне мислення та соціальну взаємодію — все це сприяє розумовій стимуляції, яка може підвищити стійкість мозку до таких захворювань, як деменція.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я