Кремль відкидає підозри у пошкодженні трубопроводу

14

Цього місяця в Балтійському морі було пошкоджено ще один трубопровід. Фінляндія та Естонія проводять спільне розслідування, але не хочуть висловлювати припущення про причини того, що сталося.

Газопровід:Морський патрульний корабель "Турва" Прикордонної служби Фінляндії несе вахту поблизу місця пошкодження газопроводу Balticconnector.

Кремль відкидає підозри у пошкодженні трубопроводу

Москва відкидає підозри у причетності до пошкодження газопроводу Balticconnector, що проходить дном Балтійського моря між Фінляндією та Естонією. “Росія не має жодного стосунку до цього інциденту”, – заявив у понеділок прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє агентство “Інтерфакс”.

Водночас, він відкинув заяви президента Латвії Едгара Рінкевича. Він зажадав закрити Балтійське море для російських суден, якщо буде доведено, що Москва завдала збитків газопроводу. Подібні погрози, незалежно від того, хто їх вимовляє, є неприйнятними для Росії, заявив Пєсков у Москві.

Уряд Фінляндії оголосив 10 жовтня, що газопровід був пошкоджений двома днями раніше, ймовірно, зовнішніми силами. Газопровід проходить між Інкоо (Фінляндія) та Палдіскі (Естонія). У тому ж місці в морі було пошкоджено підводний кабель передачі між Швецією та Естонією.

Фінляндія та Естонія проводять спільне розслідування, але не хочуть висловлювати припущення про причини того, що сталося. Проте інцидент і підозри у можливій причетності Москви викликали занепокоєння Нато. Минулої п’ятниці фінські слідчі заявили, що в момент пошкодження в цьому районі знаходився китайський контейнеровоз New New Polar Bear під прапором Гонконгу.

Приблизно роком раніше – у вересні 2022 року – вже були пошкоджені вибухами три з чотирьох ниток газопроводів Nord Stream 1 та 2 дном Балтійського моря. І тут авторство поки що неясно.

Читайте також:  СПД виступає за наступ на інфраструктуру

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я