Кречманн підтримав компроміс ЄС щодо біженців

20

ЄС домовився про посилення процедур надання притулку. Прем’єр-міністр Баден-Вюртемберга Кречманн підтримав компроміс і відкинув критику прикордонних процедур.

 

Кречманн підтримав компроміс ЄС щодо біженців

Прем’єр-міністр Баден-Вюртемберга Вінфрід Кречманн підтримав угоду ЄС щодо посилення процедур надання притулку. «Трудова міграція має бути легалізована, а нелегальна міграція має бути приборкана», – заявив учора ввечері політик «зелених» у програмі ZDF «Маркус Ланц». «Навіть якщо поки що немає реального механізму розподілу, компроміс – це дуже добрий початок», – сказав він.

На запитання про критику, що мігранти на зовнішніх кордонах ЄС мають жити як у в’язниці, він відповів: «Звичайно, ви завжди можете використати подібний жаргон. Але це не тримання під вартою. Люди можуть повернутись. Це не затримання». Однак, згідно з угодою, право на притулок буде, як і раніше, гарантовано.

Загальна відповідальність за біженців

“Цей компроміс став початком того, що в Європі всі візьмуть на себе відповідальність”, – сказав Кречманн. «Якщо Німеччина – єдина країна з ліберальною політикою щодо біженців, і всі хочуть їхати туди, а решта закриваються, то в якийсь момент вона «лопне» і перестане функціонувати».

Серед іншого рішення ЄС передбачає більш жорстке поводження з мігрантами без перспектив залишитися. Після перетину кордону люди з країн, визнаних безпечними, прямуватимуть до суворо контрольованих установ з умовами, схожими на утримання під вартою – у тому числі сім’ї з маленькими дітьми. Там протягом дванадцяти тижнів вони проходитимуть обстеження, щоб з’ясувати, чи мають шанси отримати притулок. Якщо ні, вони повинні бути негайно відправлені назад.

Під час переговорів уряд Німеччини стверджував, що сім’ї з неповнолітніми дітьми мають бути звільнені від так званих прикордонних процедур. Щоб зробити прорив можливим, зрештою довелося визнати, що це можливо. Навіть серед лідерів партій та парламентських груп «зелених» немає єдності в оцінці угоди.

Читайте також:  Штайнмайєр приїхав до Саару - просто поговорити

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я