Головні теми переговорів уряду та земель

12

Прем’єр-міністри земель знову обговорюють низку питань із канцлером Олафом Шольцем. Що буде у центрі уваги на переговорах у Берліні?

 

Головні теми переговорів уряду та земель

У четвер федеральний уряд і уряди земель обговорять низку питань. Головні теми переговорів уряду та земель – у центрі уваги будуть енергетика та політика щодо біженців. Перед переговорами міністрів-президентів земель із федеральним канцлером Олафом Шольцем (СДПН) у другій половині дня заплановано консультації земель.

Конференція міністрів-президентів (MPK) – це звичайна зустріч, а не спеціальне засідання, як саміт із біженців близько місяця тому. Прес-секретар президента міністрів Нижньої Саксонії Стефан Вайль (СДПН) заздалегідь приглушив сподівання на ухвалення конкретних рішень. Нижня Саксонія є головою MPC.

Ось основні теми:

Біженці. На саміті щодо біженців федеральний уряд пообіцяв один мільярд євро як додатковий вклад у витрати на забезпечення біженців цього року. Майбутнє розбиття витрат спочатку обговорюватиметься у робочій групі, а рішення буде ухвалено не раніше листопада. Муніципалітети критикували те, що постійне рішення щодо фінансування було відкладено.

Вайль сказав, що робоча група представить перші ключові моменти щодо майбутнього фінансування біженців, але конкретні результати будуть представлені не раніше осені, як планувалося раніше.

Прем’єр-міністр землі Північний Рейн-Вестфалія Хендрік Вюст (ХДС) бачить перші сигнали від федерального уряду у суперечці про витрати. Федеральний уряд визнав, що потрібна «дихаюча система фінансування», сказав Вюст в інтерв’ю газеті «Rheinische Post» (середовище). Глава уряду землі Саар Анке Релінгер (СДПН) заявила газеті (четвер): «Розміщення біженців з розумом – це перший обов’язок. Але швидкі процедури та рішення, а також швидкі депортації – не менш важлива частина цієї роботи». Відповідно, вона закликала Європарламент удосконалити компромісне рішення щодо надання притулку, ухвалене в ЄС, але не блокувати його.

Читайте також:  Імператор Японії та його родина вітають народ у Новий рік

За словами Вайля, компроміс із притулку, узгоджений міністрами внутрішніх справ ЄС, стане ще однією центральною темою консультацій у четвер – «також з метою подальшої процедури та конкретної реалізації», сказав політик СДПН в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Ганновері.

Згідно з останніми планами ЄС, серед іншого, передбачається жорсткіший підхід до мігрантів без перспектив залишитися. Наприклад, людей з країн, які вважаються безпечними, у майбутньому планується направляти до строго контрольованих установ після перетину кордону в умовах, схожих на умови утримання у в’язниці – включаючи сім’ї з маленькими дітьми. Парламент ЄС все ще може ухвалити поправки.

Енергетика. За словами головуючої землі Нижня Саксонія, тематичний блок буде присвячений цінам на енергоносії, а також безпеці енергопостачання та розширенню використання відновлюваних джерел енергії та енергосистеми. Вони обговорять, як можна прискорити процедури планування та затвердження.

Україна. Численні наслідки агресивної війни Росії проти України знову обговорюватимуться – стратегія національної безпеки також буде на порядку денному, за словами голови.

Адміністративна модернізація. Йтиметься, наприклад, про Закон про онлайновий доступ. Федеральний уряд хоче нарешті дати можливість громадянам та підприємствам Німеччини вирішувати важливі офіційні питання у цифровому форматі.

Це передбачено у новому законі про дигіталізацію адміністрації, який був представлений у Федеральному кабінеті міністрів наприкінці травня. У майбутньому цифрові заяви можна буде подавати по всій Німеччині через BundID як центральний обліковий запис громадянина, заявила тоді міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН). Однак жодних термінів для реалізації проектів з оцифрування, особливо в муніципалітетах, не було встановлено.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я