Комп’ютерні чіпи з грибів створили в Австрії

43

Вчені з Університету Йоханнеса Кеплера (Австрія) запропонували новий природний матеріал для створення комп’ютерних чипів. Це шкірка грибів. Science Advances.

Більшість сучасних чіпів виготовляють із пластику. Цей матеріал не підходить для вторинної переробки. Мільйони чіпів, які відслужили своє, опиняються на звалищах. За останніми оцінками, обсяг електронних відходів у всьому світі досягає 50 мільйонів метричних тонн на рік, що становить величезну проблему для довкілля.

Основа чіпа називається підкладкою. Австрійські вчені поставили за мету знайти біорозкладну альтернативу. У ході досліджень вони виявили Ganoderma lucidum – гриб, який росте на мертвих листяних деревах. На його міцелії (коренеподібної частини) росла тонка шкірка.

Тестування фрагментів шкірки показало, що вона є гнучкою, забезпечує хорошу ізоляцію та витримує сильне нагрівання. Вона здатна прослужити досить довго, якщо зберігати її далеко від світла та вологи. Але під впливом природних умов природний матеріал швидко розкладається природним шляхом.

Команда вчених знайшла спосіб наносити на шкірку гриба металеві компоненти електронних схем. Для цього вони застосували фізичне осадження з парової фази та лазерну абляцію. Створений таким чином чіп без шкоди для себе витримав цикл із 2000 згинань.

Вчені мають намір продовжувати тестування шкірки як заміну пластику. Зокрема, вони мають розробити технологію промислового застосування такого матеріалу.

Раніше повідомлялося, що вчені виростили із грибів штучну шкіру. Зовні матеріал не відрізняється від натурального.

.

Читайте також:  Перша монгольська жінка-космонавт пройде підготовку у Росії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я