Поради дбайливим батькам: як зробити дитинство дитини щасливою

23

Усі батьки роблять все можливе для того, щоб їхні діти росли щасливими. Ряд простих порад дозволить досягти бажаного результату.

Основою щасливого дитинства виступають стосунки та довіра. Простіше кажучи: коли дитина переконана, що світ добрий, а його люблять, то міцна основа для щасливого життя закладена, пише портал Aussiedlerbote.de.

Навіть коли всіх цих умов дотримано, багато батьків задаються питанням, як створити щасливе дитинство для своєї дитини в часом напружених буднях. У цьому допоможуть 11 простих порад.

1. Покажіть своє кохання

Кохання виступає основним будівельним блоком будь-яких стосунків між батьками та дітьми. Показати її можна мільйоном різних способів. Один із таких – це розуміння особливостей дитини.

Для нього важливо, щоб батьки любили його таким, яким він є. Так діти усвідомлюють, що їх люблять беззастережно, приймаючи всі труднощі та особливості.

2. Зосередьтеся на позитиві

Той, хто з упевненістю дивиться у майбутнє і не бачить усе з самого початку у негативному світлі, перебуває на шляху до правильного виховання. Діти завжди переймають поведінку своїх батьків, як позитивну, так і негативну.

При виникненні проблем та труднощів не варто зневірятися. Найкращим рішенням буде активно працювати над подоланням усіх складнощів, думаючи при цьому позитивно.

3. Створюйте спільні щасливі моменти

Діти вміють радіти. Тому що вони полюбляють момент, живуть повністю тут і зараз. Тарілка улюбленої їжі, гра в бадмінтон з мамою, тато з книгою на краю ліжка, довгоочікувана покупка іграшки, похід пізно ввечері в кафе-морозиво – все це дозволяє створити щасливе дитинство для дитини.

4. Працююча мама

Несподіваний чинник, який впливає щастя дитини. Дослідження Гарвардської школи бізнесу, в якому взяли участь 50 000 дорослих у 25 країнах, показало, що дочки особливо виграють у ситуації, коли їхня мати працює.

Читайте також:  Все буде таким же смачним: як заощадити на новорічному гулянні

Вони мають кращу освіту, з більшою ймовірністю працюватимуть на більш високих посадах і отримуватимуть вищі доходи. Чоловіки, чиї матері працювали, були більш ревними у домашньому господарстві і більше займалися вихованням дітей.

5. Покажіть свою вдячність

Визнання з боку батьків за певні досягнення у школі, у спорті, за спеціальні знання чи просто у побуті – це важливе почуття щастя для дітей. Малята потребують схвалення батьків і користуються ним.

6. Підтримуйте дружні стосунки

Друзі потрібні дітям для позитивного ставлення до життя. Гра, суперечки та сміх із однолітками розвивають у малюків навички контакту та співробітництва. Вони навчаються будувати позитивні соціальні відносини.

Необхідно допомагати своїй дитині налагоджувати контакти з іншими дітьми, заводити і підтримувати дружні стосунки.

7. Зміцнюйте почуття відповідальності

Завантаження посудомийної машини, прибирання зі столу або прибирання в кімнаті – це повсякденні завдання, які можуть допомогти дитині щасливе дитинство.

Спочатку діти можуть виконувати роботу по будинку з похмурим виразом особи, але виконання дрібних сімейних обов’язків змушує їх почуватися цінними та важливими. При цьому значно підвищується самооцінка.

8. Гроші – це не головне

Як говорить народна мудрість – гроші не роблять тебе щасливим. Дорогі подарунки нічого не варті, якщо батьки мало часу проводять зі своїми дітьми. Прислухатися до своєї дитини і переживати моменти щастя разом набагато важливіше.

9. Зверніть увагу на власні потреби

З дітьми це схоже на кисневі маски в літаку: спочатку вам потрібно надіти її собі, перш ніж подбати про дитину. Усі діти краще сприймають будь-які речі на конкретних прикладах. Тому для щасливого дитинства дуже важливо добре піклуватися про себе та свої потреби.

Читайте також:  Як США відреагували на антисемітизм та ісламофобію

10. Заохочуйте

Все, що дитина може зробити або дізнатися, має бути підтримано її батьками. Тому що, коли заохочуються індивідуальні навички дитини, її позитивний настрій покращується. Крім того, у нього підвищиться впевненість у собі.

11. Заберіть телефон

У сучасному світі все надто багато часу проводять за телефонами, планшетами, комп’ютерами та іншою технікою. Дослідження, проведене Університетом штату Іллінойс, показує, наскільки негативно ця залежність від технологій впливає на щастя в дитинстві.

Діти реагують замкненістю, агресією чи плачем, коли батьки постійно відволікаються на мобільний телефон і лише зрідка приділяють увагу своїм дітям. Малюки це відразу помічають і відчувають, тому краще відкласти черговий перегляд стрічки новин у соціальній мережі на потім і приділити час дитині.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я