Компанія Tiktok подала позов проти заборони у штаті Монтана

14

Минулого тижня штат Монтана став першим штатом США, який заборонив додаток через побоювання щодо впливу китайської влади та спецслужб. Група хоче дати відсіч.

 

Компанія Tiktok подала позов проти заборони у штаті Монтана

Компанія Tiktok подала позов проти заборони до суду на штат США після оголошення про заборону відеопрограми владою в штаті Монтана. «Ми заперечуємо неконституційну заборону Tiktok у Монтані, щоб захистити нашу компанію та сотні тисяч користувачів Tiktok у Монтані», – заявила компанія у Твіттері. Вона заявила, що існує низка прецедентів, які, на її думку, ставлять Tiktok у сильну правову позицію.

Минулого тижня штат Монтана став першим штатом США, який заборонив Tiktok. Закон, підписаний губернатором Грегом Джанфорте, забороняє платформам завантаження пропонувати програму з 1 січня 2024 року. Користувачі не будуть покарані за збереження та використання Tiktok на своїх пристроях. Проте Tiktok більше не матиме права вести комерційну діяльність у північно-західному штаті.

Чи буде за цим загальнонаціональна заборона?

Tiktok є частиною китайської інтернет-компанії Bytedance та перебуває під сильним політичним тиском у США. Адміністрація президента Джо Байдена заборонила своїм співробітникам користуватися цією програмою на мобільних телефонах.

У США вже кілька місяців ведеться розслідування, яке може призвести до загальнонаціональної заборони Tiktok, якщо не станеться змін власника. Причиною цього є побоювання, що китайська влада та спецслужби можуть використовувати Tiktok для збору інформації про американців та надання на них політичного впливу. Юридична протидія компанії, а також позови приватних осіб можуть затримати або запобігти набранню чинності законом.

Критики дій штату кажуть, що він перевищує свої повноваження, коли запроваджує таку заборону з міркувань національної безпеки чи зовнішньої політики. Монтана не повинна забороняти цілу платформу тільки тому, що держава вважає деякі висловлювання, зроблені на ній (і які захищені свободою слова), є небезпечними.

Читайте також:  Трамп постане перед судом у вівторок

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я