Колишній прем’єр-міністр Пакистану повертається із вигнання

5

Багато років тому він утік у вигнання через звинувачення у хабарництві. Тепер колишній багаторазовий прем’єр-міністр Наваз Шаріф повертається до Пакистану якраз до виборів.

Оплески: Прибічники колишнього прем'єр-міністра Пакистану Шаріфа танцюють перед початком вітального мітингу.

Колишній прем’єр-міністр Пакистану повертається із вигнання

Колишній триразовий прем’єр-міністр Наваз Шаріф повернувся до Пакистану зі свого вигнання напередодні нових виборів. За повідомленнями місцевих ЗМІ, він приземлився в столиці країни Ісламабаді рано-вранці в суботу за місцевим часом, після чого вирушив у мегаполіс Лахор. Там планують провести мітинг на підтримку політика. Очікується, що Шаріф підтримає передвиборчу кампанію своєї консервативної Пакистанської мусульманської ліги, яка забезпечувала роботу прем’єр-міністра Шехбаза Шаріфа до розпуску парламенту у серпні. Останній, своєю чергою, є братом Наваза Шаріфа.

У 2019 році політик вирушив у вигнання до Англії після того, як у 2018 році був засуджений до семи років ув’язнення за звинуваченням у хабарництві. Щоб уникнути прямого арешту 73-річного президента, Високий суд Ісламабада в четвер розпорядився не брати його під варту після прибуття в країну. Тепер Шариф добиватиметься скасування вироку, щоб очолити свою партію на парламентських виборах, намічених на січень, повідомила донька Мар’ям Наваз.

Вперше Шаріф був призначений прем’єр-міністром у 1990 р., але у 1993 р. був змушений достроково піти у відставку після політичних розбіжностей з президентом Гуламом Ісхаком Ханом, який підтримує військові. Не доопрацював і до кінця своїх наступних термінів. Знову і знову прем’єр-міністри в країні з населенням понад 240 млн осіб достроково знімаються з посади, а потім опиняються у в’язниці як опозиційні політики. Колишній прем’єр-міністр Імран Хан в даний час також перебуває у в’язниці через судовий процес, що триває. Вважається, що вирішальну роль у становленні та падінні політиків відіграють могутні військові в Пакистані.

Читайте також:  Набула чинності вимога для подорожуючих з Китаю

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я