Колишній адвокат Трампа визнав себе винним у змові

7

Він вважається архітектором плану щодо відправлення імен фальшивих виборців до Конгресу США.

Колишній адвокат Трампа визнав себе винним у змові

Колишній адвокат Трампа визнав себе винним у змові

Третій обвинувачений у справі фальсифікації виборів колишнього президента США Дональда Трампа в штаті Джорджія визнав себе винним. Колишній адвокат Трампа Кеннет Чезебро визнав себе винним за одним пунктом звинувачення у змові з метою подання фальшивих документів під час прямого судового засідання в Атланті. У рамках угоди з прокуратурою про визнання вини з 62-річного юриста було знято ще 6 звинувачень.

Як покарання Чезебро було засуджено до 5 років випробувального терміну, виплати 5 тис. дол. (трохи більше 4700 євро) та 100 годин громадських робіт. Він також має вибачитися в листі громадянам Джорджії і дати свідчення на майбутніх процесах проти інших обвинувачених у цій справі. Таким чином він може стати важливим свідком звинувачення проти Трампа.

Основні успіхи звинувачення

Чезебро вважається архітектором плану щодо відправлення імен фальшивих виборців з Джорджії та інших штатів до Конгресу США після президентських виборів 2020 року. Це мало запобігти посвідченню перемоги демократа Джо Байдена на виборах. Адвокат визнав свою провину невдовзі після того, як розпочався відбір присяжних для участі у судовому процесі, який був призначений проти нього і тепер не відбудеться.

За день до цього визнав себе винним ще один звинувачений у справі, колишній адвокат Трампа Сідні Пауелл. Перший обвинувачений Скотт Холл визнав свою провину наприкінці вересня. Ці три зізнання провини – важливий успіх для прокурора Фані Вілліс. Вона домагається співпраці з обвинуваченими, близькими до Трампа.

Звинувачення у «змові»

У середині серпня в Атланті екс-президенту було пред’явлено звинувачення щодо 13 пунктів у спробах скасувати підсумки президентських виборів 2020 року і тим самим зберегти свою владу. Разом із Трампом звинувачення було пред’явлено ще 18 підозрюваним.

Читайте також:  Майамі готується до виступу Трампа у суді

Звинувачення засноване, зокрема, на законі про організовану злочинність: обвинувачені вступили в «змову» «з метою незаконної зміни результатів виборів на користь Трампа», йдеться у звинуваченні.

Цього року Трампу вже пред’явлено звинувачення у 4 кримінальних справах, 2 з яких стосуються його дій після президентських виборів 2020 р. 77-річний Трамп хоче знову балотуватися на президентських виборах у листопаді 2024 р. і нині є переважним фаворитом у боротьбі за республіканську номінацію. Він відкидає всі звинувачення на свою адресу та говорить про політично мотивовані розслідування, спрямовані на торпедування його кандидатури.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я