Коаліційний уряд Німеччини: Осінь рішень

3

Економічні та фінансові проблеми Німеччини підживлюють розбрати всередині роздробленої трипартійної коаліції канцлера Олафа Шольца та викликають побоювання, що уряд не протримається до запланованих виборів наступного року.

Коаліційний уряд Німеччини: Осінь рішень

З наближенням парламентських виборів у вересні 2025 року тріо ідеологічно розрізнених партій включилося в передвиборчу кампанію і відкрито обмінюється атаками. Коаліційний уряд Німеччини іноді нагадує нам байку Івана Крилова про лебедя, раку та щуку. Коли у товаришах згоди немає…

Напруга може досягти піку наступного місяця, коли трьом правлячим партнерам необхідно буде домовитися про ухвалення жорсткого державного бюджету на 2025 рік після того, як аналогічні переговори в липні мало не спричинили краху коаліції.

Шольц із лівоцентристської партії соціал-демократів визнав цього тижня, що внутрішню боротьбу важко переносити.

«Іноді дуже важко подолати всі ці численні суперечки і зробити все, щоб досягти хороших результатів»– Заявив він у четвер з характерною для нього стриманістю.

Наступного ранку його зустріли ще погані новини, коли Bild передбачив розбірку між Шольцем і його міністром фінансів Крістіаном Лінднером.

Шольц планує провести переговори з лідерами корпорацій та профспілок у вівторок щодо пожвавлення млявої економіки. Лінднера, якого не було запрошено, оголосив про проведення того ж дня конкуруючого заходу з головами великих бізнес-груп.

Зі свого боку, прихильник фіскальних заходів Лінднер із партії Вільних демократів, яка виступає за інтереси бізнесу, щойно відкинув ідею багатомільярдного інвестиційного проекту, запропоновану міністром економіки Робертом Хабеком із партії Зелених.

Лінднер також багатозначно заявив двом своїм вільнішим партнерам по коаліції, що “нові запити на витрати не можуть бути задоволені”і попередив про майбутні складні бюджетні рішення “восени рішень”.

«Встаньте обличчям до урни для голосування»

Der Spiegel підбив підсумок неефективності урядового альянсу в Німеччині під заголовком «Тепер усі воюють проти всіх».

За словами Янна Вернерта, політолога з Центру Жака Делора в Берліні, у майбутніх переговорах щодо бюджету всі три партії будуть «Ще менш схильні до компромісу».

«Приносити жертви здається складним», – сказав він, оскільки партіям незабаром доведеться «встати на виборчі дільниці та порозумітися перед виборцями».

Уряд Шольця був сформований у 2021 році і спочатку досяг певних успіхів, вивівши Німеччину з пандемії та відучивши її від дешевого російського газу, коли почалася війна в Україні.

Читайте також:  Лідери "світлофорної коаліції" зустрілися в офісі канцлера

Однак останні роки були невдалими для того, що політичною мовою Німеччини називають коаліцією Світлофор.

Червоний — колір соціал-демократів Шольца, традиційного об'єднання робітників, а жовтий — ліберальних вільних демократів Лінднера, які виступають за низькі податки та скорочення бюрократичної тяганини.

Третя коаліційна партія — Зелена, ліворадикальна партія захисників довкілля, яка також виборює права меншин і мультикультуралізм.

Зростання числа маргінальних партій

В останні роки коаліція зазнала серйозних втрат, оскільки економіка, яка тривалий час вважалася рушійною силою Європи, готується до спаду другий рік поспіль.

Консервативна опозиційна партія Християнсько-демократичного союзу (ХДС) екс-канцлера Ангели Меркель заявляє, що Німеччина перетворюється на “хворої людини Європи”.

Німеччину також вразили спекотні дебати з питань імміграціїспровоковані серією нападів, скоєних прохачами притулку.

Це сприяло зростанню популярності вкрай правої партії Альтернатива для Німеччини, AfD, особливо на колишньому комуністичному сході, де також популярна вкрай ліва та наскрізь дружня Росії партія BSW.

Нещодавнє загальнонаціональне опитування показало, що соціал-демократи Шольца набрали 16 відсотків, тоді як Зелені набрали 11 відсотків, а Вільні демократи — лише три відсотки, що нижче за поріг, необхідний для перебування в парламенті.

За даними опитування ZDF від 18 жовтня, альянс ХДС/ХСС, кандидатом якого на пост канцлера є колишній керівник BlackRock Фрідріх Мерц, трохи випереджає тріо з 31 відсотком.

Опитування поставило AfD на друге місце з 18 відсотками, хоча обіцянки інших партій не співпрацювати мають поки що залишити її в опозиції.

Тим не менш, зростання популістських партій ще більше розтрощило політичний ландшафт, що, ймовірно, змусить основні партії в майбутньому вступати до більш незручних коаліцій.

На тлі цієї темряви Лінднер подумує про вихід із коаліції.

Читайте також:  Вісім місяців позбавлення волі умовно

Цього тижня він спростував наявність конкретних планів зробити це, але надав можливість вибору іншим партіям.

«Якщо всі хочуть дотримуватися коаліційної угоди та її духу– сказав він, – то я, звісно, ​​не збираюся припиняти діяльність урядової коаліції».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я