КНДР випустила 17 ракет

20

Південна Корея у відповідь запустила три ракети “повітря-земля” американського виробництва.

КНДР випустила 17 ракет  Фото: Anton Watman/Shatterstock.com

КНДР випустила 17 ракет, одна з яких уперше перетнула морський кордон із Південною Кореєю.

Північна Корея, яка володіє ядерною зброєю, випробувала рекордну кількість ракет цього року. У Сеулі та Вашингтоні нещодавно заявили, що Пхеньян завершив технічну підготовку для використання ядерної зброї.

КНДР випустила 17 ракет: одна з них уперше перетнула розмежувальну лінію

У середу Північна Корея випустила в море щонайменше 17 ракет. Одна з них упала приблизно за 60 кілометрів від узбережжя Південної Кореї, в районі спірного кордону, який обидві країни вважають своїм. У Сеулі назвали це «територіальним посяганням».

Це був перший випадок, коли балістична ракета перетнула розмежувальну морську лінію (NLL) з того часу, як півострів був розділений на Північ та Південь. Крім того, Пхеньян ніколи раніше не відчував такої кількості снарядів за один день.

Відразу після цього Південна Корея пообіцяла «швидку і рішучу відповідь» на «чергову провокацію» Пхеньяна. І підняла свої військові винищувачі, з яких було випущено три ракети «повітря-земля». Вони впали на півночі Корейської протоки.

Південнокорейські політики заявили, що використовували ракети AGM-84H/K SLAM-ER. Це високоточна ударна зброя з 360-кілограмовою боєголовкою. Снаряд американського виробництва може вражати цілі з відривом до 270 кілометрів.

«Сьогоднішня провокація Північної Кореї була ефективним актом територіального вторгнення. Одна з ракет впала в NLL вперше з моменту поділу [двух Корей]», – Прокоментували в адміністрації президента Південної Кореї Юна Сок Єля.

Читайте також:  Війна триватиме кілька місяців

Північна Корея також випустила понад 100 артилерійських снарядів

Пхеньян запустив снаряди малої дальності з території північнокорейського району Вонсан, а також східного та західного узбережжя, повідомив Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї (JCS). Спочатку три, потім ще 14 ракет різних типів.

У JCS заявили, що принаймні одна ракета впала за 57 кілометрів від південнокорейського міста Сокчо на східному узбережжі та за 167 кілометрів від південнокорейського острова Уллин.

«Ми почули повітряну сирену близько 8:55 ранку, і всі, хто знаходився в будівлі, спустилися до підвалу. Залишалися там до 9:15. З укриття ми чули, як один снаряд упав у море», – повідомив представник округу Уллин.

За словами південнокорейських військових, у середу Північ також випустила понад 100 артилерійських снарядів у військову буферну зону, створену після укладання мирного договору у 2018 році.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :