Кай Вегнер може стати керуючим мером Берліна

35

Тепер Кай Вегнер аж ніяк не «самотній Кай», як його висміювала СДПН під час виборчої кампанії у Берліні. Головний кандидат від берлінського ХДС на повторних виборах до Палати представників перебуває на межі того, щоб стати правлячим мером столиці. Довгий час здавалося, що Вегнер (50), якого мало знають у Берліні, піде з порожніми руками, незважаючи на перше місце ХДС із 28 відсотками. Він не мав природного партнера по коаліції. СвДП не пройшла до парламенту, про AfD не може бути й мови, а земельні об’єднання СДПН та «зелених» схиляються до лівих. Але тепер земельна виконавча рада СДПН, як ніхто інший, ухвалила рішення на користь коаліційних переговорів із ХДС.

Вегнерові часто доводилося вислуховувати глузування. Страховий агент родом із Шпандау, району, розташованого так далеко на заході Берліна, що більшість жителів Мітте та Кройцберга, ймовірно, знають його лише за розповідями. Навіть у ХДС були ті, хто насилу міг уявити його як правлячий бургомістр.

Однак у берлінському ХДС, який вважається чоловічим клубом Західного Берліна, Вегнер зробив справжню партійну кар’єру і обіймав майже всі посади: земельний голова Спілки Шюлерів у 1990 році, районний депутат у 1995 році, берлінський депутат у 1999 році, заступник земельного голови у 20 член Бундестагу з 2005 до 2021 року, генеральний секретар ХДС Берліна у 2011 році.

Пристрасть до команди Hertha BSC та вживання кави

У 2019 році Вегнер витіснив з посади голови ХДС Моніку Грюттерс та обрав себе її наступником. Було очевидно, що після цього він також стане головним кандидатом на виборах до Палати представників у 2021 році та, зрештою, лідером парламентської групи.

Читайте також:  У Белграді пройшла велика акція протесту проти війни в Україні

Вегнер, як і раніше, живе в Шпандау. Він розлучений, полягає у нових відносинах і є батьком трьох дітей. Вважається, що має хороші зв’язки в місті, і він знайомий на ім’я з деякими провідними політиками «зелених», такими як лідер парламентської групи Вернер Граф. Він також захоплюється командою Бундесліги Hertha BSC, якої нині не щастить і любить пити каву.

Згідно з аналізом виборів, той факт, що на повторних виборах Вегнер перевершив дуже низькі результати ХДС на попередніх виборах і виявився на першому місці, багато в чому пов’язаний із помилками СДПН, «зелених» та лівих. Традиційні виборці СДПН, зокрема, були відчужені коаліцією, яка сперечалася про велосипедні доріжки, перекриття доріг, новорічні заворушення, скасовані заняття та розгін кланів. За їхніми словами, протестні виборці принесли користь ХДС.

Необхідні адекватні відповіді

Останнім главою уряду Берліна від ХДС був Еберхард Діпген, який обіймав свою посаду, з однією перервою, понад 15 років до 2001 року. Потім Клаус Воверайт зробив СДПН знову сильною, а ПДС, а потім ліву партію – партнером, здатним сформувати коаліцію. ХДС не було чого сказати. З 2011 по 2016 рік він п’ять років керував країною як невеликий партнер СДПН, але в основному безуспішно.

Під час останньої виборчої кампанії берлінський ХДС викликав поляризацію, коли після заворушень напередодні Нового року попросив назвати імена підозрюваних із німецьким громадянством. На початку січня Вегнер захищав це так: «Нам потрібно знати імена, щоб ми могли дати точні відповіді та звернутися до молоді». Тепер Вегнер має дати точні відповіді для всього міста, якщо він хоче бути успішним у довгостроковій перспективі в коаліції ХДС-СПД, а не просто наживатися на виборців СДПН, що втомилися від протестів.

Читайте також:  Консерватори ведуть переговори про державну коаліцію з FPÖ

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я