Зустріч міністрів закордонних справ G20 в Індії

21

Приблизно через рік після початку агресивної війни Росії проти України, міністри закордонних справ провідних економічних держав раунду G20 збираються на консультації в Індії. На порядку денному сьогодні в Нью-Делі, окрім війни, є глобальна продовольча та енергетична криза, а також співпраця в галузі розвитку та боротьба з тероризмом.

“Ми повинні спрямувати всю нашу енергію на вирішення цих основних глобальних проблем”, – сказала міністр закордонних справ Анналена Баєрбок (зелені) перед від’їздом до Берліна в середу. «Це також включає протидію цинічній грі Росії, яка намагається вбити клин у світове співтовариство». Баєрбок приземлилася у столиці Індії у четвер вранці.

Що робитиме Лаврів?

На появу міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова чекають з нетерпінням. У липні минулого року він спричинив скандал на зустрічі міністрів закордонних справ G20 на індонезійському курортному острові Балі, коли відразу після свого виступу залишив зал і перестав слухати своїх критиків. Зустріч G20 в Індії вважається першою великою конференцією після Балі, де він зустрінеться із західними колегами.

Вранці (за місцевим часом) на першому робочому засіданні обговорюватимуться питання зміцнення багатосторонніх відносин, продовольчої та енергетичної безпеки, а також співробітництва у сфері розвитку. У другій половині дня на порядку денному будуть такі теми, як боротьба з тероризмом, гуманітарна допомога та допомога під час стихійних лих. Також відбудеться зустріч міністрів закордонних справ із прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Бербок також хотів би зустрітися з новим міністром закордонних справ Китаю Цінь Ганом у кулуарах консультацій. Очікується, що держсекретар США Ентоні Блінкен також візьме участь у консультаціях G20.

Баєрбок сказала, що вона хоче донести пріоритети Німеччини на зустрічі G20: «Ми працюємо над вирішенням проблеми боргової кризи, тому що надто багатьом країнам загрожує крах під величезним борговим тягарем». Вона сказала, що йдеться також про глобальну боротьбу з голодом. «І ми працюємо над створенням нової міжнародної фінансової архітектури, тому що зміна клімату робить стихійні лиха більш серйозними та дорогими».

Читайте також:  Угоди щодо базової допомоги на дитину буде досягнуто

Глобальний Південь у центрі уваги

У G20 входять Європейський Союз та найсильніші економіки всіх континентів. На частку цієї групи припадає понад 80 відсотків світового валового внутрішнього продукту, 75 відсотків світової торгівлі та близько 60 відсотків населення планети.

Що стосується порядку денного консультацій, Міністерство закордонних справ Індії заздалегідь заявило, що проблеми глобального Півдня також важливі та обговорюватимуться. Одне питання може затьмарити багато інших проблем: агресивна війна Росії, що триває вже рік, проти України. Індія, що приймає, займає нейтральну позицію щодо цієї війни і підтримує хороші відносини із західними країнами та Росією.

Однак той факт, що світова спільнота не одностайна у питанні України, була також нещодавно продемонстрована на зустрічі міністрів фінансів G20 у Бенгалуру, Індія, де не було досягнуто спільної підсумкової декларації. Крім Росії, Китай також не захотів погодитись із засудженням російської агресивної війни. До кінця залишалося відкритим питання про те, чи узгодять міністри закордонних справ G20 комюніке.

Жодного зближення у війні в Україні

Китайський документ із викладом позиції щодо припинення війни в Україні, розпочатої Росією, який був сприйнятий на Заході з великим скептицизмом, також, ймовірно, зіграє свою роль у дискусіях G20. Москва вітала документ, але, за словами прес-секретаря Кремля Дмитра Пєскова, наразі не вважає його передумовою мирного врегулювання.

У Генеральній Асамблеї ООН 141 із 193 держав-членів проголосували за резолюцію, присвячену першим роковинам російського вторгнення в Україну. У ній міститься вимога про мир та виведення військ Москвою. Індія та Китай, серед інших, утрималися, тоді як Бразилія, Туреччина та Саудівська Аравія проголосували «за».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я