Іран підтвердив постачання безпілотників до Росії

13

Іран визнав, що продав РФ безпілотники, але нібито ще до війни.

Іран підтвердив доставку безпілотників до Росії.  Фото: Mil.gov.ua/ru.wikipedia.org

У суботу Іран підтвердив постачання безпілотників до Росії. Міністр закордонних справ Ірану визнав, що його країна відправляла до Росії дрони. Однак він заявив, що постачання мали місце до російсько-української війни.

Україна та уряд США нещодавно засудили використання іранських безпілотників-камікадзе у війні в Україні. Повідомлялося також, що Тегеран направив до Криму військових для навчання росіян використанню безпілотників. Іран відкинув ці претензії.

Міністр закордонних справ Хусейн Амірабдоллахян заявив, що його країна надала Москві “невелику кількість” безпілотників, але за кілька місяців до війни. Про це повідомляє державне інформаційне агентство IRNA. Про застосування безпілотників на війні нічого не відомо.

Іран підтвердив постачання безпілотників, але ще до війни

“Ми надали Росії обмежену кількість безпілотників за кілька місяців до війни в Україні”, – сказав міністр.

Він додав, що нещодавно він розмовляв зі своїм українським колегою та попросив його надати докази того, що Росія використовувала іранські безпілотники в Україні. За його словами, українська делегація в останній момент скасувала зустріч, де мали передати документи з цього питання.

“Якщо нам доведуть, що Росія використала іранські безпілотники у війні проти України, ми не залишимося байдужими”.

Хосейн Амір-Абдоллахян уточнив, що його країна не постачала ракети до Росії. Він наголосив, що Іран, як і раніше, сподівається на припинення конфлікту.

За даними українських військових, ними було збито сотні іранських безпілотників-камікадзе Shahed-136 іранського виробництва. Передбачається, що Росія замовила щонайменше 2400 таких дронів.

Збитий безпілотник іранського виробництва у Куп'янську (Україна).  Фото: Mil.gov.ua/ru.wikipedia.org

Іран має тісні зв’язки із Росією. Щоб нейтралізувати західні санкції, Тегеран звертається до Китаю та російських партнерів. Зокрема, за економічним та військовим співробітництвом.

Читайте також:  Зростання виробництва зброї

Генеральний секретар НАТО у четвер назвав спроби Ірану допомогти Росії у її війні проти України «неприйнятними».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я