Іноземні фахівці мають бути бажаними гостями

14

Федеральний канцлер Олаф Шольц закликав до більш гостинної культури через брак кваліфікованих працівників.

 

Шольц: Іноземні фахівці мають бути бажаними гостями

Політик СДПН заявив у неділю ввечері на Східнонімецькому економічному форумі в Бад-Саарові, Бранденбург, що іноземні кваліфіковані працівники не лише потрібні, а й справді бажані у Німеччині. «Як роботодавець, ви можете зробити свій внесок на місцевому рівні в цю багатонаціональну Німеччину. І це те, про що я прошу їх сьогодні».

Шольц зазначив, що нестача кваліфікованих працівників є найбільшою проблемою східнонімецьких підприємців. Добра заробітна плата є вирішальним фактором розміщення. «У середньому східні німці, як і раніше, отримують приблизно на 620 євро на місяць менше, ніж західні німці, а в деяких секторах навіть до 1000 євро». З «економічним бумом на Сході» це має змінитись. Більше колективних переговорів, сильні профспілки та асоціації роботодавців також підвищують привабливість місця розташування.

«Федеральний уряд надає підтримку компаніям у навчанні та підготовці кваліфікованих працівників», – сказав Шольц. «Але правда в тому, що ми не зможемо заповнити розрив, що відкривається, особливо на сході, тільки за рахунок домашніх працівників». Саме тому федеральний уряд хоче створити «можливо найсучасніший імміграційний закон у світі». Наразі це питання обговорюється у Бундестазі, а остаточне голосування у Бундесраті заплановане на початок липня.

Це значно полегшить приїзд до Німеччини робітників та кваліфікованих фахівців навіть для пошуку роботи. Але закони та постанови – це лише одна сторона медалі, сказав канцлер. «Сьогодні працівники та кваліфіковані робітники, особливо у перспективних галузях, можуть обирати, куди їм їхати. І найчастіше саме нібито «м’які» фактори роблять різницю», – сказав канцлер. «Гарний ландшафт, доступне житло та недорогі безкоштовні школи та дитячі садки не підведуть тут, на сході».

Читайте також:  Обрання на посаду керівника мера: Мерц вітає Вегнера

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я