Польща заперечує зв’язок із диверсіями на “Північному потоці”

16

Нещодавно низка ЗМІ з посиланням на результати розслідування повідомили, що сліди диверсії, ймовірно, ведуть в Україну. Польща була базою. Варшава заперечує це.

 

Польща заперечує зв’язок із диверсіями на «Північному потоці»

Польща заперечує свій зв’язок із диверсіями на балтійських газопроводах «Північний потік 1 та 2». «Польща не має жодного відношення до підриву «Північного потоку 1» та «Північного потоку 2», – написав у суботу у Твіттері представник координатора розвідки Станіслав Зарін.

Він сказав, що пов’язувати країну із цими подіями безпідставно. «Залишається в силі гіпотеза, що вибух був скоєний Росією, яка мала мотив і можливості для проведення такої операції».

Раніше газета Wall Street Journal повідомила, що німецькі слідчі вивчають докази, які дозволяють припустити, що диверсійна група використовувала Польщу як оперативну базу. Згідно з звітом, вітрильна яхта, на яку націлилися слідчі у зв’язку з нападами, увійшла до територіальних вод Польщі. Є також ознаки того, що Польща була логістичним та фінансовим центром для диверсантів.

Зарін пише, що різні теорії про напади на трубопроводи циркулювали протягом деякого часу. “Це нагадує тактику інформаційного шуму, мета якої – спотворити справжню картину подій”.

Трубопроводи дозволили доставляти російський газ до Німеччини через Балтійське море. Наприкінці вересня 2022 року після вибухів поблизу датського балтійського острова Борнхольм було виявлено загалом чотири витоки з двох газопроводів. Федеральний прокурор Німеччини 10 жовтня розпочав розслідування щодо невідомих осіб. Справа стосується підозр у навмисному провокуванні вибуху та антиконституційному саботажі.

Читайте також:  Лула виганяє військових зі своєї резиденції

Згідно з розслідуваннями німецьких та міжнародних ЗМІ, деякі версії вказують на Україну. Минулого місяця Федеральна прокуратура та федеральний уряд залишили зміст цих повідомлень без коментарів. Особи злочинців та їх мотиви скоєння злочинів є предметом розслідування, що триває, заявив наприкінці травня представник Федеральної прокуратури в Карлсруе.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я