«Факти мають бути на столі»

39
Архієпископ Фрайбурга Стефан Бургер закликав до наслідків перед публікацією звіту про зловживання, про які було оголошено деякий час тому. “Ті, хто накликав на себе провину, повинні понести відповідальність, незалежно від посад та постів”, – сказав Бургер в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Переоцінка важлива особисто для нього, «факти мають бути на столі», додав він.

Спочатку звіт про те, як єпархіальні чиновники розбиралися із сексуальними зловживаннями, мав бути оприлюднений у жовтні, а поки що говорять про квітень. Бургер запевнив, що він стоїть на боці постраждалих: «Мета – викрити попереднє приховування та попередній розгляд справ про зловживання». Бургер є заступником єпископа Аахена Гельмута Дизера, який домагається того, щоб Конференція єпископів Німеччини змирилася зі скандалом про зловживання у католицькій церкві.

“Чітко назвати відповідальних”

Примирення із злочинами минулого, пов’язаними зі зловживаннями, є «абсолютно головним завданням», сказав Бургер. «Ми, єпископи, серйозно ставимося до цих питань, ми хочемо, наскільки це можливо, досягти справедливості для постраждалих і чітко назвати винних. Віруючі також справедливо чекають на це від нас».

Колишній архієпископ Фрайбурга та голова Конференції єпископів Німеччини Роберт Цоллітш (84 роки) у жовтні визнав свою неправоту при розгляді заяв про зловживання та попросив вибачення. Після цього консультативна рада постраждалих розкритикувала заяви Золлітша. Сексуальне насильство над дітьми стрясає Католицьку церкву вже понад десять років. Протягом десятиліть священики, які вчинили сексуальне насильство над дітьми, просто переводилися до наступної парафії.

190 обвинувачених, більшість із яких священики

Звіт для Фрайбурзької архієпархії готує так звана AG Aktenanalyse. Чотири зовнішні експерти із судової системи та кримінальної поліції серед іншого розслідують, які структури уможливлювали приховування та зловживання в минулому. Дослідження на основі особистих справ персоналу після сексуального насильства вже раніше виявили шокуючі речі: з початку 1946 року до кінця 2015 року було виявлено 190 обвинувачених, більшість із яких були священиками, а також не менше 442 жертв. Подібні повідомлення надходили і в інші єпархії, наприклад, Кельн і Мюнхен.

Читайте також:  Між політикою та біблійною екзегезою: Kirchentag закінчується

Бургер сказав, що в церкві вже багато змінилося. «Ми навчили тисячі штатних та добровільних працівників у галузі профілактики, існують суворі правила та контроль. Церква має бути безпечним простором для всіх людей», – зажадав 60-річний священик. Архієпархія Фрайбург-ім-Брайсгау, що налічує близько 1,8 мільйона католиків, є однією з найбільших серед 27 єпархій Німеччини.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я