Ілон Маск представив свій чат-бот Grok

9

Навесні Ілон Маск був одним із тих, хто підписав заклик призупинити розвиток штучного інтелекту на півроку. Через півроку його фірма, що займається розробкою штучного інтелекту, випустила свого чата.

Ілон Маск представив свій чат-бот Grok

ІІ-стартап мільярдера Ілона Маска конкурує з ChatGPT за допомогою власного чат-бота. Однак програмне забезпечення Grok спочатку доступне лише деяким користувачам у США.

Обов’язковою умовою є наявність підписки на онлайн-платформу X (колишній Twitter) Маска – на найдорожчий рівень, який коштує 16 дол. на місяць у США та 19 євро на місяць у Німеччині.

Особливість чат-бота полягає в тому, що він має прямий доступ до поточної інформації з X, пояснив стартап X.AI на презентації програми у вихідні. Grok також відповідає на «пікантні» питання, які відкидаються більшістю інших систем, що ґрунтуються на штучному інтелекті.

Маск, який сам дотримується правих американських політичних поглядів, уже давно критикує інші технологічні компанії за те, що вони, на його думку, є надто політкоректними і обмежують свободу слова. Після поглинання Twitter він пом’якшив правила висловлювань платформи. Оскільки багато компаній побоюються негативного впливу на свої бренди, рекламні доходи Twitter та X після поглинання впали вдвічі.

Експерти бачать небезпеку

Однак багато експертів вбачають небезпеку у зворотному – вони попереджають, що системи штучного інтелекту, такі як чат-боти, можуть надто легко опуститися до расистських, гомофобних чи інших дискримінаційних висловлювань. Це може бути пов’язано, наприклад, з великим обсягом даних, що використовуються для їхнього навчання.

Читайте також:  Чи випробувала Північна Корея новий тип МБР?

ІІ-чати, такі як ChatGPT, розроблений стартапом OpenAI, можуть формулювати тексти на рівні мови людини. Принцип роботи полягає в тому, що вони слово за словом оцінюють, як має продовжуватися пропозиція. Моделі навчаються на великих обсягах тексту.

Сам Маск свого часу брав участь у створенні OpenAI, але згодом відійшов від справ. Технологічний підприємець та голова компанії Tesla, яка виробляє електромобілі, розкритикував той факт, що OpenAI тепер орієнтована на прибуток, а не на некомерційні цілі. Grok був запущений напередодні конференції розробників OpenAI, від якої очікується поява нових функцій.

Маск уже не перший рік попереджає, що штучний інтелект може стати небезпечним для людства. Навесні він став одним із авторів відкритого листа, в якому закликав призупинити розробку програм із штучним інтелектом на півроку, щоб за цей час створити нормативну базу. Однак його наміри були швидко поставлені під сумнів після того, як стало відомо, що приблизно в цей же час було засновано його власну компанію X.AI, яка займається розробкою штучного інтелекту. За даними компанії, чат-бот Grok був розроблений приблизно за чотири місяці. Крім того, Маск раніше заявляв, що в планах X.AI було створення програмного забезпечення, здатного зрозуміти природу Всесвіту.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я