Європейська комісія: чергові завдання єврокомісарів

2

У Європейському Союзі сформовано нову команду комісарів. Завдання, які вони мають вирішити найближчими місяцями, величезні і продовжують зростати.

Європейська комісія: чергові завдання єврокомісарів

Нова Європейська комісія Урсули фон дер Ляйєн офіційно розпочинає роботу 1 грудня після того, як у середу в Страсбурзі Європейський парламент дав їй добро на роботу.

Ось деякі з основних проблем, з якими доведеться зіткнутися впливовому органу на чолі з 66-річним німецьким політиком у перші 100 днів:

Дональд Трамп

За словами Сімони Тальяп'єтри з брюссельського аналітичного центру Bruegel, фон дер Ляйєн знову починає свій мандат з «Зовнішнього шоку, з яким їй доведеться впоратися».

COVID-19 вдарив незабаром після того, як вона розпочала свою першу роботу в 2019 році. На цей раз повернення Дональда Трампа до Білого дому підштовхнуло Брюссель до дій.

Виконавчому органу ЄС доведеться швидко розробити цілісні плани у сфері торгівлі та оборони. Потрібно захистити блок від президента США, налаштованого на відновлення балансу торговельного дефіциту за допомогою мит та потенційно менш зацікавленого у забезпеченні європейської безпеки.

На думку Тальяп'єтри, це може призвести до того, що ЄС пообіцяє закупити більше військової техніки і газу в США, щоб зміцнити свою обороноздатність і уникнути торгової війни.

Економіка

Колишній міністр оборони Німеччини заявила, що основна увага під час її нового терміну має бути приділена оновленню економічної конкурентоспроможності ЄС. Це дозволить уникнути того, що автор аналітичної доповіді Маріо Драгі, колишній прем'єр-міністр Італії, назвав “повільною агонією”.

Фон дер Ляйєн заявила парламенту, що «Компас конкурентоспроможності»Який визначає стратегію комісії, стане першою великою ініціативою органу.

Блок не може конкурувати зі Сполученими Штатами і стикається з зростаючою конкуренцією з боку Китаю на тлі низки проблем, включаючи низьку продуктивність, повільне зростання, високі витрати на енергоносії та слабкі інвестиції.

Читайте також:  Найкращий ресторан світу 2023 року

За її словами, з цією метою ЄС прагнутиме стимулювати інновації, підтримуватиме декарбонізацію своєї економіки шляхом інвестування в чисту енергетику для зниження цін на енергоносії та диверсифікації постачання сировини.

До основних завдань також входять скорочення бюрократичної тяганини і створення ощадно-інвестиційного союзу, який допоможе компаніям отримати доступ до капіталу для вкладення в дослідження з метою інновацій.

Сільськогосподарська нудьга

Одним із перших гострих питань, з яким доведеться зіткнутися комісії, стане спірна торгова угода з американським спільним ринком МЕРКОСУР.

Фермери, особливо у Франції, обурені, оскільки побоюються, що їхня продукція конкуруватиме з дешевшою продукцією з Південної Америки, де регулювання не таке суворе.

ЄС розраховує завершити угоду з Бразилією, Аргентиною, Парагваєм та Уругваєм на саміті у Монтевідео наступного місяця.

Проте Франція та країни-однодумці сподіваються зірвати плани щодо створення найбільшої у світі зони вільної торгівлі.

Фон дер Ляйєн також пообіцяла викласти «бачення сільського господарства та продовольства»яке забезпечить «конкурентоспроможність та стійкість» сільськогосподарського сектора.

Останніми роками трактори неодноразово блокували вулиці Брюсселя. Фермери були незадоволені дешевим імпортом, низькою маржею та тягарем екологічних норм.

Оборона

Посилення оборони Європи стало пріоритетом з того часу, як Росія вторглася в Україну в 2022 році. Але переобрання Трампа зробило це завдання ще більш невідкладним.

За даними комісії, в останні десятиліття витрати Європи на оборону були надто малі та розрізнені, щоб встигати за Росією та Китаєм.

“У нас немає часу на розтрати”– Заявила фон дер Ляйєн, зазначивши, що Москва витрачає на оборону до дев'яти відсотків ВВП проти 1,9 відсотка в ЄС.

За її оцінками, протягом наступного десятиліття блоку потрібно буде інвестувати 500 мільярдів євро (525 мільярдів доларів).

Читайте також:  Нью-Йорк готується до обвинувального вироку Трампу

Вперше в ЄС з'явиться комісар із оборони – Андрюс Кубілюс із Литви. Йому разом із новим головою зовнішньополітичного відомства Каєю Каллас доручено розробити дорожню карту європейської оборони протягом перших 100 днів.

Однак досі будь-які заклики до створення спільної схеми запозичень, подібної до тієї, яку блок використав для фінансування відновлення після пандемії, як і раніше, викликають розбіжності.

Імміграція

Число випадків нелегального перетину кордону з Європейським союзом цього року скоротилося на 43 відсотки після майже 10-річного піку у 2023 році.

Тим не менш, міграція займає чільне місце в політичному порядку денному після перемоги вкрай правих сил у низці країн.

У жовтні лідери ЄС закликали до термінової розробки нового законодавства для збільшення та прискорення процесу повернення, а також до вивчення комісією «нових способів» протидії нелегальній міграції.

Фон дер Ляйєн пообіцяла оперативно внести пропозицію на розгляд лише через кілька місяців після того, як блок ухвалив реформу своєї політики надання притулку, яка довго обговорювалася.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я