Хунта М’янми оголосила амністію

19
У рамках нової масової амністії військова хунта в М’янмі оголосила про звільнення понад 3000 ув’язнених, включаючи майже 100 іноземців. Хунта М’янми оголосила амністію: Приводом стало традиційне святкування Нового року «Тхінгян» у колишній Бірмі. Генерали оголосили про звільнення в понеділок на каналі Telegram, лояльному до військових. Не повідомляється, чи буде звільнено також політичних ув’язнених. Один із високопоставлених генералів сказав, що амністія покликана «принести радість людям та вирішити гуманітарні проблеми».

Особливо перед відомою в’язницею Інсейн у найбільшому місті Янгоні (колишній Рангун) чекали численні родичі. «Наразі вийшли близько 50 ув’язнених», – сказав німецькому агентству друку опівдні (за місцевим часом) член сім’ї кількох політичних ув’язнених. Він сподівався на визволення своєї доньки, яка була заарештована за протест проти хунти.

Після військового перевороту 1 лютого 2021 року та усунення фактичного глави уряду Аун Сан Су Чжі, хунта править залізним кулаком. Довільні арешти відбуваються знову і знову. Су Чжі перебуває у в’язниці і була засуджена загалом до 30 років ув’язнення за передбачувані злочини. Лише минулого тижня повітряний наліт військових на село в регіоні Сагаїнг викликав жах у всьому світі: за словами очевидців, загинуло понад 170 людей, зокрема багато дітей.

AAPP: Щонайменше 3200 людей убито хунтою

У середині листопада генерали вже звільнили близько 5700 ув’язнених з нагоди банківських свят. Серед них були відомі іноземці, такі як австралійський професор економіки та колишній радник Су Чжі Шон Тернелл та колишній посол Великобританії в країні Вікі Боуман. У січні хунта також розпорядилася провести масову амністію для 7000 ув’язнених, щоб відзначити 75-ті роковини незалежності від колишньої британської колоніальної держави.

За даними організації допомоги ув’язненим AAPP, з моменту перевороту військові ув’язнили понад 21 300 осіб, і близько 17 400 все ще перебувають під вартою. Щонайменше 3200 людей було вбито хунтою.

Читайте також:  Башара Асада запрошено на саміт Ліги арабських держав

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я