Хто голосує за AFD: Портрет виборця

8

Несподіваний політичний парадокс: дослідження руйнують стереотипи щодо прихильників найбільш маргіналізованої партії в німецькій політиці.

Минулого року дослідження ARD-Deutschlandtrend, проведене Infratest Dimap, виявило ключові характеристики та мотиви Альтернативи для німецької партії (AFD). Ці дані дозволяють зрозуміти, хто і чому голосує за АФД.

Прихильники AFD. Хто вони? Фото: aussiedlerbote.de

У Німеччині вони з очевидних причин з’явилися пізніше. Зараз AFD має серйозну підтримку виборців, частка їхніх прихильників зростає. Що керує цими людьми?

Хто голосує за AFD?

Чоловіки голосують за АФД активніше, ніж жінки. Щодо віку – існує власна динаміка. Підтримка зростає з епохою виборців і досягає піку у середніх людей. Серед людей похилого віку частка починає знижуватися.

Освіта відіграє помітну роль. Партія знаходить більшу відповідь у людей із середньою та початковою освітою. Випускники університетів дають їй свої голоси набагато рідше.

Цікаво подивитися на соціально-економічний портрет виборців. Партія частіше підтримується тими, хто незадоволений своїм фінансовим становищем та приписує себе робітничому класу. Більше того, більшість – це люди зі стабільним середнім доходом.

Однак неможливо назвати AFD “партією бідних”. Більшість його прихильників не вірять, що у них виникають труднощі з грошима.

За даними 2021 року, службовці офісу переважали серед виборців, хоча частка працівників також була значною.

Примітно, що такий портрет виборця характерний не лише для Німеччини. Подібна картина спостерігається на “правильних” партіях по всій Західній Європі.

Читайте також:  Ліва партія у Німеччині: впевненість зростає перед виборами

Як думають виборці AFD?

Все виявилося несподівано просто. Виборці цієї партії найбільш незадоволені тим, як в Німеччині влаштовується політичне життя.

Вони не вірять уряд, розчаровані в традиційних партіях і з підозрою дивляться на складні демократичні інститути.

Що цікаво – багато хто голосує за АФД не тому, що вони діляться своїми поглядами. Згідно з опитуванням у червні 2023 року, більшість визнала: “Ми просто втомилися від інших партій”.

Що найбільше хвилює цих виборців:

  • В першу чергу – міграція. Кожен другий прихильник AFD каже, що його турбує кількість відвідувачів Німеччини та зростаючий вплив ісламу. Майже всі вони потребують посилення правил прийому біженців.
  • Кліматичні проблеми збуджують їх набагато менше. Навпаки, багато хто недовіру до “зеленої” урядової політики.
  • Після початку війни в Україні виборці АФД стали більше зацікавлені в економіці та енергії. Вони турбуються про ціни на газ та електроенергію. Але головна тема все ще міграція.

Восени 2023 року серед прихильників партії було проведено цікаве опитування. Виявилося, що…

  • 40% вважають себе центристами,
  • 40% – Правильно,
  • 10% відкрито називають себе “крайнім правом”.

Але коли дослідники копали глибше, картина була складнішою.

Вони розділили виборців на три групи:

  • Перша група – це чверть виборців; відкрито підтримувати націоналістичні ідеї і не люблять іноземців;
  • Друга група – це також чверть; Вони також мають “правильні” погляди, але без екстремізму;
  • Третя група – половина виборців – це люди без жорстких “правильних” переконань.
Читайте також:  Вотум довіри та вибори: Шольц готовий прискоритися

А також, це дуже важливий “більше”: незважаючи на те, що AFD набуває популярності, кількість людей з “ультра -правими” поглядами в Німеччині не зростала за останні 10 років.

Виявляється, виборці АФД – це дуже різні люди. Партія просто встигла залучити тих, хто незадоволений нинішньою політикою, але вони взагалі не діляться радикальними ідеями.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я