ХСС Зедера готується до року виборів

19

Це були дні, коли одне слово лідера ХСС могло роздратувати канцлера, фракцію ХДС і зруйнувати коаліцію. Коли політичний Берлін на початку року завжди нервово чекав, які заголовки випустить ХСС на своєму виїзному засіданні, що відкриває рік – у минулому з Вільдбад-Кройта, під час кризи Корони з Берліна, тепер, як і до Корони, знову з верхньобаварського монастиря Зеєон. року в ХСС та в самого лідера партії спостерігається певна нервозність. Зрештою, восени очікують вибори в Баварії. І навіть якщо, згідно з усіма опитуваннями, міністром-президентом, швидше за все, стане Маркус Сьодер: Багато залежить від результату виборів у Баварії для Зедера та ХСС. Ось чому християнські соціалісти хочуть зібрати усі свої сили зараз.

ХСС змушений відігравати роль опозиції у Берліні

Справа в тому, що: Відколи у влади в Берліні знаходиться коаліція «Світлофор», ХСС змушений грати роль опозиції. А оскільки Фрідріх Мерц є новим лідером партії та парламентської фракції ХДС, стало зрозуміло, хто є сильною людиною Союзу у Берліні. І що CSU – це «лише» молодша сестра, хоч і з певною особливою роллю.

Протягом десятиліть абсолютна більшість у Баварії була козирем ХСС навіть усередині Союзу. Востаннє це сталося після виборів у Баварії у 2018 році, коли ХСС впав до 37,2 відсотка. А оскільки Даніель Гюнтер отримав 43,4% голосів від ХДС у Шлезвіг-Гольштейні, а в Саарі сформовано уряд, який складається з представників ХДС, особлива роль ХДС в інших відносинах також закінчилася.

Це робить результат виборів у Баварії ще важливішим для Зедера та всього ХСС: 37,2 відсотка з минулого разу у будь-якому разі є нижньою планкою. Кожен додатковий процентний пункт важливий – як згодні кілька членів правління – не лише для нових коаліційних переговорів із Вільними виборцями, а й для майбутньої впевненості у собі ХСС.

Читайте також:  Соціальні посібники 2022: зростання залишається нижчим від середнього

Седер застерігає партію від зарозумілості

Мета абсолютної більшості, яку такі лідери партії, як Едмунд Штойбер та Хорст Зеєхофер, не хочуть остаточно списувати з рахунків, не звучить із вуст Зедера. Натомість він неодноразово застерігає свою партію від зарозумілості – і від того, що абсолютна більшість, як правило, має непривабливий вплив на виборців. Натомість Седер дуже чітко виступає за продовження коаліції зі Вільними виборцями – знаючи, що, згідно з усіма опитуваннями, ця мета також має бути легко досяжною. Він неодноразово виключав можливість спілкування із «зеленими».

Тактика передвиборчої кампанії вже давно зрозуміла: чітке розмежування зі світлофором, наголошення на успіхах для Баварії. «Ми є контрмоделлю Берліна», – любить говорити Зьодер, але він має бути обережним, щоб його знову не звинуватили у «берліноманії».

Але також ясно, що CSU не може зробити більше, ніж потрібно. Навіть всеосяжний документ із резолюцією, який лідер земельної групи Олександр Добриндт та його колеги підготували для виїзного засідання у Зеєоні, містить безліч вимог до федерального уряду – зрештою, ХСС та ХДС зараз не можуть нічого проштовхнути самостійно. Зедер любить наголошувати, де Світлофор коригував рішення, у тому числі під тиском ХДС/ХСС, наприклад, гальмування цін на газ.

48 годин разом у монастирі

Добриндт, який зараз разом із рештою 44 депутатів від ХДС усамітнюється в монастирі на 48 годин, поводиться аналогічним чином у Берліні. Оскільки фіаско на виборах 2021 року зазнала насамперед ХДС, ХСС навіть зміцнилася у парламентській групі Бундестагу. Сьогодні на 152 члени ХДС припадає 45 членів ХСС – після виборів 2017 року це співвідношення становило 46 до 200.

Але головний герой – Мерц. Коли – як нещодавно, 14 грудня – Олаф Шольц (СДПН) виступає у Бундестазі із заявою уряду, саме він відповідає канцлеру як лідер опозиції. Через шість колонок з’являється Добріндт. На той час крива уваги ЗМІ зазвичай різко знижується. Добриндт любить компенсувати це словесною творчістю, наприклад, звинувачуючи «зеленого» міністра економіки Роберта Хабека у «зеленому відключенні» замість відключення світла – зі змінним успіхом.

Читайте також:  Генерал Фройдінг: "Український контрнаступ у глухому куті"

Однак нині Седер зосереджений виключно на “Баварії”. Якраз до Сіону він наголосив, що у нього більше немає амбіцій балотуватися до канцлерів. «На мій погляд, справа ясна: лідер партії ХДС має явні претензії на лідерство у ХДС. ХДС, у свою чергу, має пріоритет перед ХСС», – сказав він у подвійному інтерв’ю з обома головами в газеті «Münchner Merkur». І додав: «Особисто я більше не маю жодних амбіцій. Тему балотування в канцлери для мене вичерпано». Його завданням була посада міністра-президента в Баварії, «ось чого я прагну і на що спрямовую всі свої сили».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я