Херсон перетворюється на зону відчуження — Зеленський

17

Президент України звернув увагу світової громадськості на масову евакуацію городян та фактичний демонтаж системи охорони здоров’я.

Херсон перетворюється на зону відчуження - Зеленський.  Фото: Прес-служба офісу президента України

У черговому відеозверненні президент України Володимир Зеленський наголосив на подіях у Херсоні та області. За його словами, росіяни перетворюють територію на зону відчуження — без людей та інфраструктури. Про це свідчать евакуація цивільних та ліквідація системи охорони здоров’я.

Херсон перетворюється на пустелю

За словами Володимира Зеленського, росіяни перетворюють Херсонщину на зону, непридатну для життя. «Там не буде цивілізації, найпростіших речей, доступних людям у світі. До Росії це був абсолютно нормальний регіон. Тепер його перетворюють на зону відчуження. Закликаю всіх на це відреагувати», – заявив український президент. Він попросив співгромадян, які залишилися під окупацією, допомагати один одному.

Про наміри росіян свідчить вимога окупаційної влади до херсонців залишити місто. Особлива ситуація склалася у охороні здоров’я. Українські ЗМІ повідомляють про її «демонтаж». З лікарень та поліклінік росіяни вивозять обладнання, зокрема машини швидкої допомоги. Лікарів, що залишилися, змушують покинути Херсон. Запаси медикаментів не поповнюються.

Херсон перетворюється на поле бою

Як вважають у Головному управлінні розвідки ЗСУ, росіяни готують південний регіон до запеклих боїв. Начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що РФ посилює оборону Херсонської області нещодавно мобілізованими бійцями. «Ймовірно, їх використовуватимуть як гарматне м’ясо», — каже він.

Тобто їх виставлятимуть як мішені для ЗСУ, щоб артилеристи могли вирахувати позиції українських військових. Бойову ефективність російських «призовників» українці ставлять під великий сумнів: від візиту до військкомату до перших боїв не минає й місяць.

Загроза мобілізації зберігається

Поведінка росіян у Херсоні дозволила Володимиру Зеленському та Генштабу ЗСУ зробити прогноз щодо закінчення мобілізації в РФ. Російський міністр оборони Сергій Шойгу доповів про виконання плану мобілізації – 300 тисяч осіб. Нібито додаткових заходів на заклик Москва не планує. Київ тим часом робить висновок, що при обороні Херсона на війська РФ чекають серйозні втрати.

За словами Володимира Зеленського, присутність мобілізованих росіян не допомагає РФ стабілізувати лінію фронту. “Вони так погано навчені і споряджені, ними так безглуздо командують, що я не виключаю нової хвилі мобілізації в Росії”, – зазначив Володимир Зеленський.

Читайте також:  «Укрпошта» не дає планеті забути про війну

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я