ХДС за обов’язкові курси німецької мови

14

Після поразки на федеральних виборах 2021 християнські демократи продовжують перепозиціонувати себе в плані змісту. Тема сім’ї є одним із основних.

 

ХДС за обов’язкові курси німецької мови

ХДС хоче покращити освітні можливості дітей та виступив за обов’язкові курси німецької мови для дошкільнят з мовним дефіцитом, «посібники на майбутнє для дітей» та тісніших зв’язків між дитячими садками та школами. «Крім того, слід спростити доступ до сімейних посібників та забезпечити надійне медичне обслуговування дітей», йдеться у проекті основної пропозиції федеральної виконавчої влади ХДС для малої партійної конференції, яка відбудеться цієї п’ятниці в Берліні та надійшла у розпорядження Deutsche Presse-Agentur.

Документ ще має бути прийнятий виконавчим органом ХДС увечері у четвер. За даними ХДС, у 2021 році у Німеччині проживало близько 14 мільйонів дітей та молодих людей віком до 18 років – 16,7 % від загальної чисельності населення. Близько 1,9 мільйона людей віком до 18 років живуть у сім’ях, які отримують соціальну допомогу, продовжує газета.

Дошкільний супровід та курси німецької мови

ХДС вимагає «єдиних стандартів запровадження ранньої загальнонаціональної діагностики для визначення стану розвитку дітей у дитячих садках» з трьох до чотирьох років. У документі, що має назву «Kinderzukunftspaket für Deutschland», крім рівня мови та словникового запасу повинні враховуватися знання про кількість та числа, моторні навички та саморегуляція. Дітей, які не відвідують дитячий садок, та дітей у дитячому садку також слід протестувати на предмет додаткових потреб у підтримці, особливо щодо мовної підтримки.

Згідно з проектом керівництва ХДС, для всіх дітей, які потребують підтримки, має бути передбачена «обов’язкова, якісно ефективна та безперервна дошкільна підтримка». Для дитячих садків та шкіл у «соціально складних ситуаціях» потрібно збільшити фінансові внески та покращено кадрове забезпечення.

Читайте також:  60 років Єлисейського договору: франко-німецька репетиція

«Посібники на майбутнє для дітей»

Згідно з проектом, ХДС хоче скоригувати допомогу на дитину відповідно до потреб та розширити її за рахунок надбавки на дитину та пакету освіти та участі в житті суспільства у «допомогу на дитину в майбутньому». ХДС незадоволений базовою допомогою на дитину, заплановану міністром у справах сім’ї Лізою Паус (Зелені), яка має призвести до значного збільшення фінансової підтримки.

Відповідальність за дошкільну освіту та дитячі садки передбачається покласти на міністерства освіти земель. У майбутньому всі державні сімейні допомоги мають бути доступні на цифровому порталі.

Захист свободи

У другому реченні ХДС хоче увічнити пам’ять про повстання 17 червня 1953 року у НДР. Пам’ять про мужність народу на той час є нагадуванням про те, що свободу не можна сприймати як належне, її завжди треба цінувати та захищати. «Вона перебуває під загрозою танків так само, як і ворогів усередині країни чи байдужості до її цінності», – йдеться у проекті ради. Про війну Росії та України в документі сказано таке: «Україна має виграти цю війну, російська агресія має провалитися». Крім того, російський напад «не повинен спонукати інші авторитарні режими робити такі самі спроби у своєму регіоні та загрожувати свободі».

Політичний з’їзд у суботу

Цієї суботи ХДС хоче зробити наступний крок у розробці своєї нової базової програми, провівши великий з’їзд у Берліні. За словами Карстена Ліннеманна, голову комісії з програми, запросили 500 гостей, у тому числі близько 150 представників громадянського суспільства. Обговорення на з’їзді також охоплять новий партійний маніфест. Остаточно програму ухвалять на федеральній партійній конференції на початку травня наступного року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я