Хаос у поїздах, скасування рейсів: Франція перед великим страйком

24

Протести проти запланованої пенсійної реформи у Франції загрожують залізничним хаосом, скасуванням рейсів та масовими демонстраціями.

ЗМІ вже говорять про «чорний четверг». Очікується, що до 750 000 чоловік візьмуть участь у страйках та демонстраціях проти, ймовірно, найважливішого плану президента Еммануеля Макрона. По всій країні було мобілізовано 10 000 поліцейських та жандармів.

Що поставлено на карту?

Правоцентристський уряд хоче поступово підвищити звичайний пенсійний вік із 62 до 64 років. Крім того, кількість років, необхідних для виплати повної пенсії, зростатиме швидше. Декілька індивідуальних систем з привілеями для певних професійних груп мають бути скасовані.

Нині пенсійний вік становить 62 роки. Однак насправді вихід на пенсію в середньому починається пізніше: ті, хто не платив достатньо довго, щоб мати право на повну пенсію, також працюють довше. У 67 років люди мають право на повну пенсію незалежно від того, як довго вони платили в систему – це те, що уряд хоче зберегти. Вона хоче збільшити мінімальну щомісячну пенсію приблизно до 1200 євро. Для людей, які почали працювати особливо рано чи умови праці яких є виключно важкими, вихід на пенсію має бути більш раннім.

Якщо в 1960 році на кожного пенсіонера припадало чотири оплачувані працівники, то скоро їх буде всього півтора, сказав представник уряду Олів’є Веран. «Це нестійка ситуація, тому що вона наражає нас на колективний ризик». Він сказав, що реформа може обійтися без скорочення пенсій, підвищення пенсійних внесків та збільшення державного боргу. У парламенті уряд, напевно, може розраховувати на підтримку консерваторів.

Що критикують?

Профспілки засуджують пенсійну реформу як жорстоку. Погіршиться становище тих, хто не матиме роботи до виходу на пенсію. Погрозливе скасування спеціальних правил також зустрічає критику. Саме тому великі профспілки спільно закликали до страйку.

Читайте також:  Польща хоче поставити танки Leopard

На відміну від Німеччини, у Франції переважають високополітичні спрямовані спілки. Також існує більш ліберальне право на страйк і завдяки історичному досвіду успішних соціальних рухів інше ставлення до держави.

У четвер, крім страйків на місцевому та міжміському транспорті, ймовірні масові страйки в лікарнях, адміністрації та початкових школах. Профспілка CGT очікує на 60–70-відсоткову участь у деяких професійних групах. Можливі також страйки на нафтопереробних заводах. У секторі електроенергетики окремі політики загрожували цілеспрямованими вимкненнями. Уряд закликав не блокувати країну.

Макрон уже хотів реформувати пенсійну систему під час свого першого терміну. Упродовж кількох тижнів відбувалися страйки проти проекту, який у результаті було відкладено через пандемію Корони. На піку протестів у них взяли участь близько 800 тисяч осіб.

Погляд через кордон

У дебатах про пенсійну реформу Франція також дивиться на свого німецького сусіда. З одного боку, згадується триваліший період виплати повної пенсії – 45 років – і вищий пенсійний вік – 67 років. Також малюється картина найгіршого виходу на пенсію: Пенсіонери в Німеччині стали біднішими; також засуджуються різницю між Сходом і Заходом, і навіть між статями. У той же час, збільшення зайнятості людей похилого віку заслуговує на похвалу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я