Хабек бачить Росію на шляху до поразки в Україні

64
У війні проти України Росія йде до військової поразки, вважає міністр економіки Німеччини Роберт Хабек. Ніхто не міг подумати, що 2022 закінчиться саме так», – сказав політик «Зелених» в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur. “Путін програє цю війну на полі бою”, – сказав він, маючи на увазі президента Росії Володимира Путіна. За його словами, це сталося тому, що українська армія отримує зброю з Європи, країн НАТО та США, і використовує її «вміло та стратегічно, розумно та героїчно».

«Я за те, щоб Німеччина разом із союзниками підтримала Україну таким чином, щоб вона змогла виграти цю війну», – сказав Хабек, який уже виступав за постачання зброї до країни до початку агресивної війни Росії проти України. «Звичайно, завжди будуть нові системи, подальша підтримка, але вони завжди мають бути узгоджені спільно із союзниками». Він додав, що таким чином було пройдено довгий шлях, і наступні кроки, безумовно, дозволять Україні досягти подальших успіхів.

США постачатимуть Patriot

США оголосили, що також поставлять Україні систему протиповітряної оборони Patriot, яка має ускладнити атаки Росії за допомогою ракет та безпілотників на цивільну інфраструктуру. Бундесвер також має цю оборонну зброю і лише недавно запевнив Польщу про передачу трьох систем. Проте прес-секретар уряду Штеффен Хебестрейт уже дав зрозуміти, що жоден із них тепер не буде доступним для України.

На запитання, чи має Німеччина також надати Україні «Патріоти», Хабек відповів: «Це добре, що США постачають «Патріоти». Щодо Німеччини, то це правда, що ми також підтримували Україну важким озброєнням протягом кількох місяців, і ми продовжуватимемо це робити».

Німецькі постачання

Хабек зазначив, що останні місяці Федеративна Республіка все більше розширювала свою допомогу, і це виявилося правильним рішенням. Наприклад, сказав він, Німеччина поставила самохідну гаубицю 2000, постачає танки Gepard і підтримує Україну в галузі протиповітряної оборони системою Iris-T. «Ситуація з рішенням така, що ми продовжуватимемо розширювати поставлені нами системи Iris-T, що ми будемо виробляти боєприпаси для «Гепардів» і що ми постачатимемо подальші системи Iris-T».

Читайте також:  Тюрінгія як випробувальний полігон? AfD має шанси на виборах до окружної ради

Однак постачання більшої кількості пристроїв Iris-T вимагає часу, оскільки їхнє виробництво порівняно складне, сказав Хабек. “Це не товари масового виробництва”. Але це те, що Німеччина обіцяла Україні, сказав він. «Ми продовжимо постачання, ми обов’язково продовжимо регулювати підтримку та перевіримо, що ще ми можемо зробити можливим – у співпраці з нашими партнерами».

На запитання, що він вважав би перемогою для України, Хабек відповів: «Було б недбало і зарозуміло, майже цинічно, якби Німеччина, Європа та західний світ вказували Україні, коли вона досить успішна». Але він послався на заяви президента України Володимира Зеленського, який говорив про перемогу, коли Україна поновить свою територіальну цілісність. «Елементарне бажання українців – жити у світі. Вони зазнали жорстокого нападу і тепер виборюють відновлення свого світу. Ми підтримуємо їх у цьому».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я