Гуманітарна допомога не доходить до сирійців

26

Багато людей у ​​Сирії потребують гуманітарної допомоги, проте не все приходить туди, куди має бути.

Гуманітарна допомога не доходить до сирійців.

Сирія є найбільшим у світі отримувачем гуманітарної допомоги. Але гуманітарна допомога не доходить сирійцям. Режим Асада та його прихильники отримують мільйони доларів від ООН. У 2019 та 2020 роках близько 47% коштів ООН на закупівлю в Сирії було направлено постачальникам. Останні, ймовірно, були пов’язані з порушеннями прав людини у країні.

23% коштів, 68 мільйонів доларів, було передано особам, які перебувають під санкціями США, Великобританії та ЄС. Це доводить новий звіт Сирійської програми правового розвитку (SLDP), що базується в Лондоні, і Обсерваторії політичних та економічних мереж (Open). Дослідники вивчили сто підрядників ООН, які постачали продукти харчування, оргтехніку чи електроніку.

Близько 75 мільйонів доларів було передано компаніям за два роки, які не були названі з міркувань конфіденційності. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) має один з найвищих рівнів секретності.

Гуманітарна допомога не доходить до сирійців.  Співробітники ВООЗ у Сирії представили безліч конфіденційних документів, які викривають корупцію в Сирії.  Фото: Diego Grandi/shutterstock.com

Але співробітники офісу ВООЗ у Сирії у жовтні надали понад сотню конфіденційних документів. Вони свідчать про те, що представник ВООЗ у Сирії Акджемал Магтимова розтратила мільйони доларів і обсипала урядовців подарунками, зокрема комп’ютерами, золотом та автомобілями.

Гуманітарна допомога не доходить до сирійців: Асад чинить тиск на ООН

Для Сирії кошти ООН є значним прибутком. 2020 року правлячий режим вивів близько половини коштів ООН, що проходять через Центральний банк Сирії. Банк маніпулював обмінним курсом при виплаті таким чином, що у процесі вони заробили 60 мільйонів доларів.

Про це минулого року дізнався американський аналітичний центр Центр стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS). Центральний банк перебуває під санкціями Великобританії, США та ЄС.

Читайте також:  У Бразилії протестувальники захопили Конгрес

Нові складнощі у переказі грошей

Організації з надання допомоги з-за кордону, які хочуть переказати гроші громадянському суспільству в Сирії, стурбовані справжньою ситуацією. «Раніше ми робили це через приватних осіб, які виступали як довірені особи», — каже Свенья Боргшульте з неурядової організації Adopt. Але на цьому все скінчилося. Тепер їхні рахунки заблокували, кошти більше не можуть переказуватись через приватних осіб.

Adopt a Revolution тепер використовує Amanacard для переказу грошей. Це компанія, яка надає допомогу людям, у яких немає банку поблизу. Дані одержувачів допомоги збираються та перевіряються співробітниками у Сирії.

Вони надсилають гроші через Amanacard посередникам, які також були перевірені. До них входять, наприклад, власники кіосків або пункти обміну валюти. Вони виплачують їх окремим одержувачам та можуть передавати гроші працівникам лікарень чи сім’ям біженців. Останні, у свою чергу, підтверджують одержання за допомогою своїх мобільних телефонів. Такі організації як Adopt a Revolution платять за це близько 7% комісії за переказ.

Гуманітарна допомога не доходить до сирійців: можливе вирішення проблеми

Наташа Холл бачить вирішення проблеми у спільному тиску з боку країн-донорів. На її думку, необхідно уточнити ООН, куди потрапляють гроші та контролювати, що вони не йдуть прихильникам режиму.

“Ми не працюємо проти ООН, ми працюємо з ними”, – сказав Карам Шаар, співавтор дослідження, під час дискусії зі звіту. Тому агентства ООН взяли участь у розслідуванні та обговорили його результати з рештою учасників.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :