Гондурас розриває стосунки з Тайванем

19

Комуністична Китайська Народна Республіка також висуває вимоги до економічних відносин з Гондурасом. Тепер центральноамериканська країна поступається тиску.

 

Вимогу Китаю виконано: Гондурас розриває відносини з Тайванем

Гондурас розірвав дипломатичні відносини з Тайванем, виконавши вимогу Китаю, який вважає острівну республіку частиною своєї території. Уряд центральноамериканської країни визнає уряд комуністичної Китайської Народної Республіки як єдиного законного представника Китаю, оголосив у суботу міністерство закордонних справ центральноамериканської країни. Таким чином Тайвань втрачає ще одного дипломатичного союзника на міжнародній арені.

Уряд у Тегусігальпі оголосив про цей крок кілька днів тому. Воно хоче налагодити відносини з Китаєм здебільшого з економічних причин, що потребує розриву відносин з Тайванем. Відповідно до доктрини «одного Китаю», комуністичне керівництво в Пекіні не дозволяє жодній країні підтримувати відносини як з Народною Республікою, так і з Тайванем. Німеччина також має лише неофіційне представництво у Тайбеї.

Тайвань має незалежний уряд з 1949 року, але Китай вважає острів частиною своєї території та відкидає будь-яку форму офіційних дипломатичних контактів між Тайванем та іншими країнами. Пекін вже кілька років посилює кампанію з міжнародної ізоляції Тайваню. У світі залишилося лише 13 країн, які дипломатично визнають демократичну острівну республіку Тайвань, включаючи невеликі тихоокеанські держави, острови Карибського басейну, деякі країни Центральної Америки та Ватикан.

Читайте також:  Обмеження на в'їзд для екстремістських поселенців

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я