Мерц загрожує світлофорам ще однією конституційною скаргою

7

Мерц загрожує світлофорам ще однією конституційною скаргою

Коаліційний уряд уже кілька днів намагається знайти вихід із бюджетної кризи. На партійній конференції СДПН виступає за зупинення боргового гальма. Червона ганчірка для Мерця. У цьому випадку ХДС/ХСС знову подасть до суду, повідомляє він.

Лідер парламентської фракції ХДС/ХСС Фрідріх Мерц пригрозив світлофорній коаліції новою конституційною скаргою, якщо боргове гальмо буде призупинено і для бюджету 2024 року. «На мій погляд, зараз немає причин знову оголошувати надзвичайний стан, – сказав голова ХДС. Звісно, ​​вони уважно вивчать можливу пропозицію коаліції. “Але якщо все відбудеться так, як було вирішено на федеральній партійній конференції СДПН, то ми, звичайно, серйозно розглянемо новий позов до Карлсруе”.

На партійній конференції, що відбулася у вихідні, СДПН висловилася за призупинення боргового гальма і на 2024 рік. Делегати вирішили, що «конституційна свобода для бюджету» має бути використана на користь населення. З політичної точки зору війна в Україні створила умови для надзвичайної ситуації, яка б дозволила збільшити запозичення.

Канцлер Олаф Шольц, віце-канцлер Роберт Хабек та міністр фінансів Крістіан Лінднер уже кілька днів намагаються знайти вихід із бюджетної кризи. Мерц заявив, що більше не може зрозуміти, чому уряд не може ухвалити рішення щодо бюджету на 2024 рік. «Це у кращому разі надзвичайна ситуація, що виникла з вини федерального уряду. Це мало відношення до зовнішніх обставин і багато – до внутрішнього стану федерального уряду».

Мерц пояснив, що ХДС/ХСС може дуже швидко ухвалити рішення про можливий новий позов. «Наш уповноважений представник перебуває у стані готовності». У середині листопада Федеральний конституційний суд визнав недійсним перерозподіл 60 мільярдів євро у бюджеті на 2021 рік за позовом парламентської групи ХДС/ХСС. Це спровокувало бюджетну кризу.

Читайте також:  Зедер та Вюст мають шанси стати канцлером

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я