“Альянс Сахри Вагенкнехт” формує групу в Бундестазі.

10

“Альянс Сахри Вагенкнехт” формує групу в Бундестазі.

Після розпуску Лівої партії десять депутатів на чолі з політиком Сахрою Вагенкнехт у вівторок сформували нову групу у Бундестазі. За словами самої Вагенкнехт, її було обрано головою, а її колега Клаус Ернст – заступником голови. Водночас, нова група подала заявку на визнання президенту Бундестагу Бербелю Басу. За словами Вагенкнехта, вони сподіваються, що рішення буде ухвалено у січні.

Якщо пленарна сесія Бундестагу дасть свою згоду, парламентарі отримають певні права та фінансову підтримку як нова група. Деталі спочатку обговорюватимуться у Раді старійшин, а потім закріплені у резолюції. Інші 28 депутатів від Лівої партії вже подали заявку на набуття статусу окремої групи. Бундестаг ще не оголосив, коли може відбутися голосування щодо цих двох пропозицій.

Вагенкнехт та ще дев'ять депутатів вийшли з Лівої партії у жовтні. За словами Вагенкнехта, вони хочуть започаткувати свою власну партію в січні як конкуруючий проект – фактична підстава, як очікується, відбудеться 8 січня. Конференцію партії-засновника оголошено на 27 січня.

Без колишніх членів Ліва партія не дотягує до мінімальної чисельності 37 депутатів і тому була розпущена минулого тижня. На даний момент усі 38 колишніх членів вважаються в Бундестазі як «неприєдналися» і мають лише обмежені права як окремі депутати.

Джерело: www.ntv.de

Читайте також:  Король живе в Австралії: 30-ті роковини фестивалю Елвіса

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я