Конференція ООН з клімату закликає відмовитися від викопного палива

11

Конференція ООН з клімату закликає відмовитися від викопного палива

На конференції ООН зі зміни клімату протягом двох тижнів обговорювалося питання про те, чи має світова спільнота взяти на себе зобов'язання щодо поступової відмови від вугілля, нафти та газу. У результаті було досягнуто згоди про відмову від копалин видів палива, проте у остаточному тексті відсутня чітке формулювання поетапного відмовитися від них.

Учасники Всесвітньої кліматичної конференції у Дубаї погодили підсумковий документ. Вперше на кліматичній конференції ООН світова спільнота закликає відмовитись від викопного палива. Однак чітка відмова від використання викопного палива, яку раніше вимагали понад 100 країн, не включено до підсумкового тексту. Президент конференції Султан аль-Джабер став перед пленарним засіданням, зриваючи оплески, і сказав про «історичний пакет». Це був надійний план дій, спрямований на досягнення мети 1,5 градуса.

Йдеться про узгоджену на міжнародному рівні 2015 року мету обмежити глобальне потепління до 1,5 градуса порівняно з доіндустріальним періодом. Раніше багато експертів з клімату та екологи ставили це під сумнів. У середу вранці було опубліковано текст головуючої на конференції делегації Об'єднаних Арабських Еміратів, а за кілька годин він був прийнятий на пленарному засіданні. Документ на 21 сторінці закликає країни відмовитися від використання викопного палива у своїх енергетичних системах.

Раніше понад сто держав закликали до більш далекосяжного формулювання, а саме до поетапної відмови. Однак текст також залишає відкритими «чорні ходи» – наприклад, продовження використання газу та застосування суперечливих технологій зберігання та уловлювання CO2. Він також має на меті потроїти потужність відновлюваних джерел енергії до 2030 року та подвоїти темпи підвищення енергоефективності протягом цього періоду. Країни G20 взяли на себе такі зобов'язання.

Читайте також:  Поетапна відмова від викопного палива як загальна кліматична мета?

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я