Російська ядерна зброя у Білорусі: Болгарія хоче переговорів

40

Лідер Кремля Путін оголосив в інтерв’ю російському державному телебаченню, що він розмістить тактичну ядерну зброю у Білорусі. Реакція на цю заяву не забарилася.

 

Російська ядерна зброя у Білорусі: Болгарія хоче переговорів

Віце-президент Болгарії Іліяна Йотова закликала до переговорів між Росією та Україною у зв’язку із заявою Кремля про те, що російська ядерна зброя буде передана Білорусі. Ситуація стає «все більш небезпечною та лякаючою», заявила віце-президент південно-східної європейської країни в неділю в Софії. Саме тому вона та президент Болгарії Румен Радєв продовжують закликати до переговорів: “Це не порожні слова”, – сказала Йотова. Це було бажання Болгарії, сказала вона, тому що збільшення озброєнь у всіх країнах призводить до непередбачуваних рішень, і тепер на практиці загрожує серйозною війною.

Президент Росії Володимир Путін у суботу ввечері оголосив, що Росія та Білорусь домовилися про розміщення тактичної ядерної зброї. Віце-президент Болгарії Йотова сказала: «Я сподіваюся, що розум все-таки візьме гору. І що в цьому випадку йдеться більше про загрози, ніж про реальні дії».

Не лякайтеся ядерних планів Путіна

ХДС/ХСС у Бундестазі радить спокійно поставитися до заяви Росії про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Експерт із зовнішньої політики ХДС Родеріх Кізеветтер сказав в інтерв’ю газеті Redaktionsnetzwerk Deutschland (понеділок), що НАТО «вже давно готове» до цього. Тому він вважає, що короткострокова реакція не потрібна. «Завдяки модернізованому, надійному ядерному поділу в Європі нам не потрібне додаткове розміщення ядерної зброї в інших країнах НАТО», – сказав він. Однак у довгостроковій перспективі західний військовий альянс не повинен унеможливлювати такої можливості».

Далі він сказав, що поки що ядерні загрози російського президента Володимира Путіна роблять свою дію, особливо в Німеччині. «Путін націлений тут на страх і самостримування, постійно спираючись на абсолютно нереальну ядерну війну». За його словами, у такий спосіб Росія досягає мети постійної відсутності безпеки. «Ми не повинні цього допустити, а маємо спокійно та об’єктивно просвітлювати наше населення», – сказав він.

Читайте також:  ЄС приймає новий пакет санкцій проти Росії

Антон Хофрайтер, голова Комітету з Європи у Бундестазі, висловив аналогічну думку. «Наше завдання – запровадити подальші санкції на європейському рівні та продовжувати підтримувати Україну», – сказав політик «зелених» газет медіагрупи Funke. «Ядерні погрози були частиною репертуару Кремля від початку російської агресивної війни». Однак, за його словами, досі немає жодних ознак того, що Росія справді планує застосувати свою ядерну зброю. «Мета загроз – підірвати підтримку України із боку Заходу».

Інститут США: зростаючої загрози ядерної війни немає

Американські експерти не розглядають оголошене розгортання тактичної ядерної зброї в Білорусі як небезпека ядерної війни, що зростає. Оголошення в суботу ввечері було незначним для “ризику ескалації до ядерної війни, який залишається вкрай низьким”, йдеться в аналізі американського Інституту вивчення війни (ISW). Росія вже може досягти будь-якої точки на Землі за допомогою своєї ядерної зброї. Однак Путін – «не схильний до ризику гравець, котрий неодноразово загрожує застосувати ядерну зброю без наміру довести справу до кінця».

Путін хоче нагнітати на Заході страх перед ядерною ескалацією, щоб зірвати підтримку України у постачанні важкої зброї. На думку ISW, як і раніше, «дуже малоймовірно, що Росія застосує ядерну зброю в Україні або деінде». Цей крок Путіна анонсували ще до війни в Україні, зазначає ISW. Розміщуючи ядерну зброю в Білорусі, Росія насамперед зміцнює свій вплив у цій колишній радянській республіці.

У новому аналізі ISW експерти також ставлять під сумнів заяву Путіна про будівництво чи модернізацію 1600 нових танків цього року. Згідно з аналізом, єдиний російський танковий завод, Уралвагонзавод (УВЗ), може виробляти лише 20 танків на місяць, але щодня втрачає під час війни в Україні набагато більше.

Читайте також:  Тоні Блер вважає угоду Страсної п'ятниці найбільшою спадщиною

Путін переважно намагається створити «ауру радянської епохи» з її тодішньою потужною військовою промисловістю, зазначають автори ISW. Однак його заяви не мають нічого спільного з реальністю, згідно з якою економічна міць та військовий потенціал США та європейців перевершують російську.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я