Глава TikTok зіткнувся з недовірою на слуханнях у Конгресі

18

Голові компанії Tiktok Шоу Зі Чу нелегко довелося під час допиту конгресменами США. Слухання показали: Вашингтон не хоче приймати Tiktok із впливовими китайськими акціонерами.

 

Глава TikTok зіткнувся з недовірою на слуханнях у Конгресі

Під час допиту в Конгресі США глава компанії Tiktok Шоу Зі Чу зустрів глибоку недовіру та несхвалення. На слуханнях, що тривали близько п’ятої години, демократи та республіканці, які представляли президента Джо Байдена, в рідкісній одностайності наголосили, що попередні кроки щодо поділу американських даних про додаток для перегляду коротких відеороликів від його материнської компанії Bytendace китайського походження були для них недостатніми. Ключовим питанням у четвер було питання власності.

«TikTok має стати американською компанією з американськими цінностями та розірвати зв’язки з китайською комуністичною партією», – заявив, наприклад, конгресмен-демократ Даррен Сото. Республіканець Маріанетт Міллер-Мікс також наголосила, що технологія інших платформ соціальних мереж, таких як Facebook, Instagram чи Twitter, «розроблена в США, під керівництвом США, за американськими законами про конфіденційність». У свою чергу, Шоу Зі Чу послався на проблеми американських платформ із захистом даних, такі як скандал із Facebook Cambridge Analytica.

TikTok наполягає, що не є дочірньою компанією китайської корпорації, оскільки Bytedance на 60 відсотків належить західним інвесторам, а її офіційна штаб-квартира знаходиться на Кайманових островах у Карибському басейні. Критики стверджують, що з 20% часткою китайські засновники утримують контроль завдяки вищому праву голосу, а штаб-квартира Bytedance знаходиться в Пекіні. За повідомленнями ЗМІ, уряд США потребує виходу китайських акціонерів.

“Проект Техас” зустрів відторгнення

Tiktok висловив розчарування з приводу проведення слухань, під час яких Шоу Зі Чу часто переривав членів парламенту та не міг відповісти на їхні звинувачення. Цього дня “домінували політичні прийоми”, сказав представник компанії. При цьому “реальні рішення” не розглядалися.

Читайте також:  Центральний банк Туреччини змінив кредитну політику

Глава TikTok намагався переконати членів парламенту за допомогою плану під назвою Проект Техас. Згідно з цим планом, дані американських користувачів зберігатимуться на серверах у США, а доступ до них буде обмежений та контролюватись. Це включає перевірку кожного оновлення додатків американською компанією Oracle, перш ніж воно потрапить до користувачів.

Головний демократ у комітеті з торгівлі Френк Паллоне заявив, що план зберігання даних «просто неприйнятний». Він вважає, що «комуністичний уряд у Пекіні контролюватиме і впливатиме на все, що вони роблять», – сказав він в інтерв’ю TikTok Chief.

Захід стурбований зловживанням даними

Шоу Зі Чу заперечував звинувачення, але також часто уникав конфронтації, пропонуючи надати інформацію пізніше. Він не відповів на запитання, чому китайський уряд оголосив, що хоче запобігти примусовому продажу TikTok, якщо Bytedance не є китайською компанією.

У програмі можна прокручувати від одного короткого відео до іншого. Вирішальним фактором успіху є програмний алгоритм, який підбирає кліпи індивідуально для кожного користувача і постійно адаптує їх до його переваг. Серед іншого, він враховує, чи додивився чоловік відео до кінця, чи одразу прокрутив далі. У результаті програма має гарне уявлення про інтереси користувачів. На Заході стурбовані тим, що це джерело даних може бути використане не за призначенням.

На слуханнях республіканець Джон Кертіс запитав, чи можуть ці дані бути використані для розробки алгоритму, «який міг би переконати мене змінити свою думку щодо якогось політичного питання». Шоу Зі Чу почав ухильну відповідь, але було перервано.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я