Дамаск та Ер-Ріяд домовилися про консульські послуги

14

Саудівська Аравія розірвала зв’язки із охопленою громадянською війною Сирією у 2012 році. Тепер дипломатичне зближення може стати неминучим, що означатиме серйозні політичні зміни у регіоні.

 

Дамаск та Ер-Ріяд домовилися про консульські послуги

Понад десять років після розриву відносин через громадянську війну в Сирії, Сирія та Саудівська Аравія ведуть переговори про відновлення консульських послуг. Про це повідомив саудівський державний телеканал “Аль-Ехбарія” з посиланням на Міністерство закордонних справ в Ер-Ріяді. Як стало відомо Deutsche Presse-Agentur із кіл у Міністерстві закордонних справ Сирії, угоди буде досягнуто після закінчення посту Рамадан у квітні.

Крок до дипломатичної нормалізації стане важливою політичною вигодою для президента Сирії Башара Асада. Після дванадцяти років громадянської війни у ​​Сирії Асад перебуває у серйозній міжнародній ізоляції. Однак сильні землетруси 6 лютого в Сирії та Туреччині дали можливість знову проявити себе публічніше – наприклад, під час рідкісних закордонних поїздок до Оману та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Саудівська Аравія, яка займає домінуюче становище у Перській затоці, у 2012 році розірвала відносини із Сирією та відкликала свого посла. Цей крок сприйняли як протест проти жорстоких репресій сирійського уряду проти власного народу. Ер-Ріяд також відіграв важливу роль у зупиненні членства Сирії у Лізі арабських держав. У разі зближення з Саудівською Аравією Сирія буде ближчою до повернення до Ліги арабських держав.

Зближення стало б ще одним великим політичним зрушенням у регіоні. Два тижні тому Саудівська Аравія та Іран, які змагаються, оголосили про відновлення двосторонніх відносин, і незабаром має відбутися зустріч міністрів закордонних справ цих країн. Іран є найважливішим союзником президента Асада у громадянській війні поряд із Росією.

Читайте також:  Експерт ООН: понад 140 страт в Ірані у 2023 році

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я