Глава ООН з прав людини вивчає ситуацію у Венесуелі та зустрічається з Мадуро

13

Під час візиту до кризової американської держави Венесуели Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк зустрівся з главою держави Ніколасом Мадуро. Правлячий авторитарний Мадуро назвав зустріч у столиці Каракасі у п’ятницю (за місцевим часом) у Твіттері «плідною зустріччю». Проте ситуація у країні напружена.

Правозахисна організація Amnesty International раніше закликала Тюрка бути особливо пильним у зв’язку із ситуацією з правами людини у Венесуелі та провести кампанію за звільнення 300 ув’язнених, віднесених до категорії політичних.

За словами венесуельських активістів, уряд Мадуро проводить політику систематичного залякування та репресій проти організацій громадянського суспільства. Активісти зазнають загроз, залякувань і нападів у Венесуелі.

Тюрк розпочав свій триденний візит зі зміцнення ролі неурядових організацій. «Усі країни потребують і заслуговують на вільний і енергійний простір громадянського суспільства», – написав він у Twitter у п’ятницю ввечері (за місцевим часом).

Тюрк був ухвалений міністром закордонних справ Венесуели Іваном Гілем. Пізніше він зустрівся із представниками неурядових організацій. Спочатку він не повідомив жодних подробиць про зустріч із Мадуро. Тюрк завершить свою поїздку у суботу прес-конференцією.

Венесуела вже багато років перебуває у глибокій політичній, економічній та гуманітарній кризі. За даними ООН, понад сім мільйонів людей залишили країну, яка має найбільші у світі запаси нафти, через бідність і насильство. Авторитарний уряд вживає масових заходів проти представників опозиції, а численні критики уряду перебувають у в’язниці.

Читайте також:  Бас: Підтримка муніципалітетів у прийомі біженців

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :