Який режим прання найекономніший і чому: пояснюють експерти

96

Якщо в будинку є маленькі діти, тварини або хтось із партнерів ходить на роботу у формальному діловому одязі, що включає світлу сорочку або блузу, яку потрібно щодня міняти, прання може збиратися чи не щодня. І тоді проблема вибору більш економного режиму стає дуже актуальною.

У якому режимі прати білизну, щоб позбавитися забруднення і не витратити на це занадто багато електроенергії, експерти з прання розповіли Еxpress.co.uk.

Чому еко-режим найекономніший

Режими прання завжди є поєднанням трьох речей: температури, часу і води. В еко-режимі ви використовуєте менше води та нижчу температуру, ніж у більшості налаштувань, але прання в цьому режимі триває довше. При пранні білизни в еко-режимі вам потрібно більш тривале прання, щоб отримати той самий рівень чистоти ваших речей. Але, оскільки найдорожчим процесом у циклі прання є нагрівання води, і, порівняно з ним, обертання барабана споживає дуже мало енергії, еко-режим все одно буде більш економним, ніж швидке прання гарячою водою. Прання за нижчої температури споживає на 35-59% менше енергії, ніж прання за високої температури, оскільки 90% енергоспоживання пральної машини посідає нагрівання води. Таким чином ви заощаджуєте енергію, але – і цей момент теж у наш час важливо враховувати – не заощаджуйте час, пише ТСН.

Якщо в машині немає еко-режиму

Якщо у пральній машині немає еко-режиму, виберіть прання при температурі 30°C, оскільки воно може бути таким же ефективним. Більшість брендів миючих засобів, які представлені на ринку в наші дні, ефективні при температурі 30°C або навіть нижче. Важливо також пам’ятати, що прання більш енергоефективним способом не тільки допомагає економити електроенергію, а й набагато екологічніше.

Читайте також:  Тихий час: чому варто привчити себе лягати спати в один і той самий час

Які пральні порошки підходять для прання в еко-режимі

Хороші пральні порошки сьогодні ефективні за низьких температур, тому немає необхідності прати при високих температурах, якщо це не щось схоже на нижню білизну або рушники. Крім того, слід пам’ятати, що пральний біопорошок, наприклад, містить ферменти, що руйнують поширені плями. Оскільки вищі температури денатурують ферменти, біопорошком рекомендується прати при 30°C. Так що біопорошок та еко-режим буквально створені один для одного.

Кількість речей для завантаження

Також дуже важливо переконатися, що у вас зібралося достатньо речей для завантаження пральної машини. Тому що машина споживатиме однакову кількість енергії для прання білизни, незалежно від того, скільки речей знаходиться всередині. У нових пральних машинах є налаштування половинного завантаження, які дозволяють заощаджувати воду, електроенергію та миючі засоби.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я