Франція випустила ракету великої дальності у Північну Атлантику

10

Франція провела випробування балістичної ракети великої дальності, тим самим підтвердивши свій потенціал ядерного стримування.

Франція випустила ракету великої дальності у Північну Атлантику

У суботу Франція випустила ракету великої дальності до Північної Атлантики. Франція одна із дев’яти ядерних держав.

Франція випустила ракету великої дальності у Північну Атлантику

У зв’язку з розвитком подій у світі – наприклад, з Росією – Париж вважає за необхідне підтвердити свої можливості. Тому в суботу Франція провела випробування балістичної ракети великої дальності, яка може бути оснащена ядерною боєголовкою.

Ракета M51.3, не оснащена боєголовками, була запущена з військового полігону в Біскаросі на південному заході Франції та впала у Північній Атлантиці, повідомляє Міністерство оборони. Випробування підтвердило значне удосконалення ракети.

Французьке міністерство підкреслило, що ракета впала за сотні кілометрів від прибережних районів. Далі воно заявило, що збереження ядерних сил заборони Франції необхідне у зв’язку з розвитком міжнародної обстановки. Після вторгнення Росії в Україну глава Кремля Володимир Путін неодноразово попереджав Захід про готовність застосувати ядерну зброю для захисту Росії.

Французька ракета M51.3 є подальшим розвитком балістичної ракети M51, яка може запускатись з підводних човнів. Перше випробування M51 відбулося у 2006 році – спочатку також із наземної бази. Друге випробування було проведено з підводного човна у 2010 році. Очікується, що нова ракета M51.3 надійде на озброєння у 2025 році. Вона розробляється компанією ArianeGroup, спільним підприємством Airbus та французької оборонної компанії Safran.

У світі дев’ять країн мають діючу ядерну зброю. Крім Франції, це США, Росія, Китай, Великобританія, Ізраїль, Пакистан, Індія та Північна Корея. США були першою і єдиною ядерною державою, що застосувала в 1945 ядерну зброю проти японських міст Хіросіма і Нагасакі.

Читайте також:  Росія розпочала великі військові маневри у водах Арктики

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я