Франція хоче збільшити військові витрати до 400 мільярдів

18

Еммануель Макрон хоче значно збільшити витрати на оборону. Крім інвестицій у захист від кібератак, він також торкається питань ядерного стримування.

 

Франція хоче збільшити військові витрати до 400 мільярдів

Президент Еммануель Макрон хоче різко збільшити військові витрати Франції. З 2024 до 2030 року бюджет армії має зрости до 400 мільярдів євро, сказав Макрон на авіабазі в Мон-де-Марсан. “Якщо врахувати збільшення витрат з 2019 року, то це фактично означає подвоєння військових витрат Франції та найбільші оборонні витрати за останні 50 років”, – сказав він. «Армія має вміти швидше реагувати».

З урахуванням війни в Україні, Франція також посилить своє стримування в ядерній сфері, сказав Макрон. «Після нападу на Україну, здійсненого Росією, дивідендів світу більше немає».

За його словами, для забезпечення оборони Європи та її союзників необхідно збільшити кількість військових запасів та розширити можливості реагування. Президент оголосив про збільшення інвестицій у розвідку, захист від кібератак, нові авіаносці та безпілотні системи.

Загальна європейська оборонна політика має бути ще більш зміцнена, сказав Макрон. Крім технічного зближення збройних сил та загальної стратегії, йдеться про здатність Європи спільно керувати великою військовою операцією. Для Франції це означає можливість надати до 20 тисяч солдатів.

Франко-німецька зустріч з питань економіки та оборони

На франко-німецькій зустрічі міністрів цієї неділі в Парижі центральне місце займуть теми економіки та енергетики, безпеки та оборони, а також європейської політики. Про це було оголошено у Берліні з урядових кіл. Зустріч розпочнеться об 11 годині ранку з церемонії в університеті Сорбонна, де зустрінуться представники обох парламентів, а уряди були запрошені як гості. Окрім голів відповідних парламентів, з промовами виступлять президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Олаф Шольц (СДПН).

Читайте також:  Кліматичні активісти зняли 250 знаків на автомагістралях

У другій половині дня відбудеться засідання так званої Франко-німецької ради міністрів, де беруть участь кабінети міністрів обох сторін. Планується спільна декларація. Питання про подальшу військову підтримку України, яка зазнає нападу з боку Росії, стане однією з тем на зустрічі із Шольцем, Макроном та міністрами закордонних справ та оборони обох сторін. Також обговорюватиметься співпраця з ЄС та НАТО.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я