Все більше країн запроваджують обов’язкове тестування на корону для тих, хто подорожує до Китаю.

27

У зв’язку з нинішньою хвилею зараження коронавірусом у Китаї все більше країн посилюють контроль за людьми, які в’їжджають у країну з Народної Республіки. Іспанія та Південна Корея також оголосили про проведення випробувань у п’ятницю. Міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) вважає, що в цьому «поки немає потреби», але оголосив про ретельний «моніторинг варіантів» у європейських аеропортах.

Досі немає загальноєвропейського підходу. Подальша процедура обговорюватиметься на кризовій зустрічі наступного тижня. Можливі односторонні події Німеччини розглядаються по-різному.

Різке припинення політики нульової корони

Після майже трьох років суворих запобіжних заходів керівництво Китаю 7 грудня несподівано оголосило про припинення спірної політики «нульової корони». За офіційно непідтвердженими внутрішніми оцінками, лише за перші три тижні грудня заразилося 248 мільйонів осіб, або 18 відсотків населення. Вчені попереджають, що хвиля Корони може породити нові різновиди, які потім потраплять до інших країн.

ЄС обговорив це питання у четвер. Після цього комісар ЄС з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес спочатку закликала держави переглянути свої національні заходи спостереження за вірусом та, у разі потреби, знову посилити їх. Очікується, що кризова зустріч відбудеться наступного тижня.

Лаутербах хоче, щоб «моніторинг варіантів

Лаутербах також вважає, що важливим є скоординоване загальноєвропейське рішення. “Нам потрібен дуже точний “моніторинг варіантів”, тому що ми не можемо надійно викликати цей моніторинг варіантів з Китаю”, – сказав міністр. “Цілеспрямований моніторинг окремих послідовностей польотів, наприклад, також може зіграти тут свою роль, і така підготовка ведеться”. Але він сказав, що немає причин для «рутинного тестування антигенів». Тим часом Баварія зажадала від федерального уряду оперативно узгодити з землями можливі вимоги до мандрівників з Китаю.

Італія, США та Індія вже запровадили або оголосили про обмеження для мандрівників до Китаю. Сьогодні вранці міністр охорони здоров’я Іспанії Кароліна Даріас також оголосила, що мандрівники з Народної Республіки під час в’їзду до країни мають пред’явити корона-тест або довести, що вони пройшли повну вакцинацію. Спочатку було неясно, коли це набуде чинності. У Південній Кореї з понеділка всі особи, які прибувають із сусідньої країни, мають пройти ПЛР-тест протягом одного дня після в’їзду до країни. Крім того, наступного четверга всі охочі подорожувати з Китаю повинні мати можливість показати негативний тест на корону.

Читайте також:  Федеральний фіскальний суд оголосив рішення щодо позову проти компанії Soli

Заклик до спільних дій ЄС

Політик СДПН з питань охорони здоров’я Крістос Пантазіс вважає за розумне обов’язкове тестування з подальшим секвенуванням – якщо це необхідно лише в Німеччині. В ефірі RBB-Inforadio він сказав, що досі сподівається на загальний європейський підхід. Тести також спрямовані на розпізнавання нових варіантів: В Італії, наприклад, проводиться не лише тестування, а й секвенування. Керуючий директор асоціації роботодавців BDA Штеффен Кампетер, однак, не вважає, що треба діяти поодинці, і закликає до спільного підходу до ЄС.

Глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус також виявив розуміння дій країн, оскільки «вичерпна інформація з Китаю» була відсутня.

Лаутербах сказав, що наразі загрози від нових варіантів не варто очікувати. На цей час з’явилися вже відомі варіанти. Він хотів би «інтенсивно обговорити це питання» зі своїм французьким колегою у п’ятницю.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я