А я спати! 6 поважних причин не відзначати Новий рік

49

Ви не розумієте, чому всі навколо з таким захопленням поринають у вир передноворічного безумства? “Невже зі мною щось не так” – думаєте ви, тому що не маєте бажання приєднатися. Запам’ятайте, не любити свята та не влаштовувати грандіозні урочистості абсолютно нормально. І ось чому.

1. Великі витрати

Всі ці свята з оранізацією вечірок та покупкою численних подарунків рідним, друзям та колегам зазвичай виливаються в копієчку! Тим більше що новорічної ночі справа не обмежується: зовсім недавно ми відсвяткували католицьке Різдво, у деяких проходять корпоративи, а потім слідує православне Різдво, під час якого теж трапляються походи в гості, посиденьки в кафе, дитячі ялинки та поїздки. Все це вимагає грошей, особливо якщо у вас велика родина та багато друзів. Деякі навіть готові брати кредит, щоб купити подарунки або вирушити до новорічної подорожі.

Звичайно, великі витрати та необхідність виплачувати борги можуть змусити понервуватись та зіпсувати новорічний настрій. Тож фінансові труднощі чи бажання заощадити — серйозна нагода скасувати свято чи провести його зовсім скромно.

2. Почуття самотності

Новий рік міцно асоціюється із затишними сімейними застіллями та галасливими дружніми вечірками. Багато хто зустрічає це свято саме так: у колі близьких або в компанії друзів та колег. Тому ті, кому нема з ким провести новорічну ніч, можуть відчути себе, м’яко скажімо, не дуже комфортно. Саме у свята на тлі загальних веселощів та єднання самотні люди почуваються найбільш уразливими. Можливо, саме тому кінець грудня та початок січня — це не лише час запашних мандаринів та мерехтливих гірлянд, а й період, коли на сцену виходить новорічна депресія.

Якщо вам болісна думка про те, що ви сидітимете за новорічним столом на самоті, а знайти компанію немає можливості чи бажання, можна нічого не відзначати. Або вирушити у подорож у відокремлене місце. Або лягти спати, попередньо купивши хороші беруші, щоб не заважали крики, музика та феєрверки.

Читайте також:  8 способів, які допоможуть правильно загадати бажання на Новий рік

3. Сімейні застілля

Поки хтось страждає від самотності, когось, навпаки, можуть звести з глузду власні рідні. Особливо якщо відносини у сім’ї не можна назвати гармонійними. Психологи та лікарі кажуть, що спілкування з неприємними родичами іноді доводить навіть до фізичного нездужання: ознобу, спека, нудоти, підвищення артеріального тиску.

Так що якщо застілля вам не в радість і хотілося б їх уникнути, без них можна сміливо обійтися. І або вибрати інший формат свята, або його зовсім не відзначати.

4. Несвятковий настрій

Це тільки в дитинстві Новий рік майже завжди здається чарівним, теплим та радісним. Коли ми виростаємо, гарний настрій та передчуття дива, на жаль, зовсім не дивляться у календар і не приходять на замовлення. Навіть якщо нарядити ялинку, купити светр із оленями, розвісити всюди гірлянди та розкласти мандарини. У результаті новорічне свято часом перетворюється на прісну і обтяжливу зобов’язалівку: святкувати зовсім не хочеться, але начебто як треба.

Так ось – не треба. Число «31» у календарі ні до чого вас не зобов’язує, як і натовпи людей на вулицях, новорічні пісні в магазинах і оглушувальні феєрверки за вікном. Ви маєте повне право зайнятися у новорічний вечір своїми справами, а потім лягти спати.

Якщо хочете, перенесіть торжество та відзначте його тоді, коли з’явиться настрій. Або відсвяткуйте в іншу дату альтернативний Новий рік, наприклад, китайський чи іудейський. Комусь такі рішення можуть здатися дивними, але свято не повинно бути примусовим, а ви повинні насамперед подбати про свої почуття.

5. Шкода для екології

Будь-яке велике свято – це удар по природі. Люди їдять значно більше звичайного, використовують гори обгорткового паперу та виробляють катастрофічну кількість сміття.

Читайте також:  Завдяки чому японкам вдається "зберігати вічну молодість"

Як правило, під час передноворічних перегонів ми про такі речі не думаємо. Але для екоактивістів і тих, хто переживає через вуглецевий слід, звалищ і нерозумне споживання, буде цілком логічним відмовитися від святкування Нового року. Або провести його в екологічному «зеленому» форматі.

6. Підбиття підсумків за рік

Навіть якщо ви не записуєте в зошит цілі на рік, щоб викреслити їх під бій годинника, Новий рік все одно сприймається як якийсь рубіж, риса, яку необхідно провести, щоб оцінити, як далеко ви просунулися.

Багатьох це може неабияк засмутити або роздратувати. Просто тому, що далеко не завжди своїх цілей виходить досягти, а зайве нагадування про власні недоробки та провали — це неприємно.

Тому хорошим варіантом не буде фокусуватися саме на даті і не сприймати 31 грудня як кінець звітного періоду, пише Lifehacker.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я